Narlık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Narlık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 351 kişi (TÜİK).
Narlık Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Narlık Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Narlık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 351 kişidir. 2013 yılında 480 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,5 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Narlık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Narlık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 351 kişidir. 2013 yılında 480 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,9 azaldı.
Narlık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Narlık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 351 | -1,4 |
| 2021 | 356 | -3,0 |
| 2020 | 367 | -4,7 |
| 2019 | 385 | -9,4 |
| 2018 | 425 | -1,6 |
| 2017 | 432 | -5,3 |
| 2016 | 456 | -2,4 |
| 2015 | 467 | 2,0 |
| 2014 | 458 | -4,6 |
| 2013 | 480 | - |
Narlık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Narlık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Narlık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 324, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %51,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 149 | 51,7 |
| Zeydan Karalar | CHP | 114 | 39,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 15 | 5,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,4 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 3 | 1,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,3 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 324, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %48,5 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,0 ile Kadir Aydar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 141 | 48,5 |
| Kadir Aydar | CHP | 128 | 44,0 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 11 | 3,8 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,1 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Celal Topaloğlu | DP | 1 | 0,3 |
| Nermin Alırsatar | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 1 | 0,3 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 324, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %43,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 145 | 50,0 |
| CHP | 126 | 43,5 |
| İYİ PARTİ | 11 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| SAADET | 1 | 0,3 |
Narlık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Narlık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 323, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %55,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 159 | 55,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 120 | 41,5 |
| Sinan Oğan | 10 | 3,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 323, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %55,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 161 | 55,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 127 | 44,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 323, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %35,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 101 | 35,0 |
| CHP | 77 | 26,6 |
| MHP | 64 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 42 | 14,5 |
| MEMLEKET | 2 | 0,7 |
| TİP | 2 | 0,7 |