Güzpınarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Güzpınarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 481 kişi (TÜİK).
Güzpınarı Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güzpınarı Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güzpınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 481 kişidir. 2013 yılında 527 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Güzpınarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güzpınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 481 kişidir. 2013 yılında 527 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,7 azaldı.
Güzpınarı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Güzpınarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 481 | -0,6 |
| 2021 | 484 | -2,0 |
| 2020 | 494 | -0,2 |
| 2019 | 495 | -1,4 |
| 2018 | 502 | 4,8 |
| 2017 | 479 | -1,6 |
| 2016 | 487 | -5,8 |
| 2015 | 517 | -3,2 |
| 2014 | 534 | 1,3 |
| 2013 | 527 | - |
Güzpınarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güzpınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güzpınarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %49,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 194 | 49,1 |
| Zeydan Karalar | CHP | 121 | 30,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 49 | 12,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 12 | 3,0 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 5 | 1,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,5 |
| Sevil Aracı | EMEP | 2 | 0,5 |
| Azad Seyitoğlu | OCAK | 2 | 0,5 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %35,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %28,6 ile Ahmet Şener (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 133 | 35,3 |
| Ahmet Şener | MHP | 108 | 28,6 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 98 | 26,0 |
| Hasan Gezer | SAADET | 17 | 4,5 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 7 | 1,9 |
| Hasan Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,6 |
| Eşegül Ünal | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 1,3 |
| Fatıma Beyza Yardım | BTP | 3 | 0,8 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %34,0 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %30,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 131 | 34,0 |
| MHP | 116 | 30,1 |
| CHP | 89 | 23,1 |
| SAADET | 19 | 4,9 |
| İYİ PARTİ | 18 | 4,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 1,0 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
Güzpınarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güzpınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 372, sandığa gidenlerin oranı %83,1. En çok oyu %73,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 224 | 73,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 68 | 22,1 |
| Sinan Oğan | 12 | 3,9 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 372, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %76,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 229 | 76,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 69 | 23,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 372, sandığa gidenlerin oranı %83,1. En çok oyu %47,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 144 | 47,7 |
| MHP | 56 | 18,5 |
| CHP | 54 | 17,9 |
| İYİ PARTİ | 14 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,3 |
| BBP | 6 | 2,0 |
| HAK-PAR | 2 | 0,7 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| TKH | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,7 |