Karacauşağı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Karacauşağı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 96 kişi (TÜİK).
Karacauşağı Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karacauşağı Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karacauşağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 96 kişidir. 2007 yılında 87 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Karacauşağı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karacauşağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 96 kişidir. 2007 yılında 87 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,3 arttı.
Karacauşağı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karacauşağı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 96 | -4,0 |
| 2021 | 100 | -2,0 |
| 2020 | 102 | -8,1 |
| 2019 | 111 | -12,6 |
| 2018 | 127 | 58,7 |
| 2017 | 80 | 6,7 |
| 2016 | 75 | 8,7 |
| 2015 | 69 | 4,5 |
| 2014 | 66 | 6,5 |
| 2013 | 62 | -6,1 |
| 2012 | 66 | -4,3 |
| 2011 | 69 | 4,5 |
| 2010 | 66 | 4,8 |
| 2009 | 63 | -20,3 |
| 2008 | 79 | -9,2 |
| 2007 | 87 | - |
Karacauşağı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karacauşağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karacauşağı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %46,7 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %45,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 56 | 46,7 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 54 | 45,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 4,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 2 | 1,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 1,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %35,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Ahmet Şener (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 42 | 35,3 |
| Ahmet Şener | MHP | 37 | 31,1 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 34 | 28,6 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| Hasan Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Fatıma Beyza Yardım | BTP | 1 | 0,8 |
| Bekir Örün | MİLLET | 1 | 0,8 |
| Doğukan Dırağan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Hasan Gezer | SAADET | 1 | 0,8 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %30,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,7 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 34 | 30,6 |
| YENİDEN REFAH | 33 | 29,7 |
| MHP | 33 | 29,7 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,8 |
| BTP | 2 | 1,8 |
| TKP | 1 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
Karacauşağı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karacauşağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %64,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 48 | 64,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 28,0 |
| Sinan Oğan | 6 | 8,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %101,3. En çok oyu %74,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 57 | 74,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 26,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %47,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 36 | 47,4 |
| CHP | 14 | 18,4 |
| MHP | 11 | 14,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 5,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 4,0 |
| İYİ PARTİ | 3 | 4,0 |
| BBP | 2 | 2,6 |
| TKH | 1 | 1,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,3 |