Yaylapınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Yaylapınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 133 kişi (TÜİK).
Yaylapınar Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yaylapınar Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yaylapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 133 kişidir. 2013 yılında 98 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %35,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %33,2 ile Ahmet Şener (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yaylapınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yaylapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 133 kişidir. 2013 yılında 98 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %35,7 arttı.
Yaylapınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yaylapınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 133 | 30,4 |
| 2021 | 102 | -1,0 |
| 2020 | 103 | -5,5 |
| 2019 | 109 | 2,8 |
| 2018 | 106 | 17,8 |
| 2017 | 90 | 5,9 |
| 2016 | 85 | 4,9 |
| 2015 | 81 | -6,9 |
| 2014 | 87 | -11,2 |
| 2013 | 98 | - |
Yaylapınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yaylapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yaylapınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %43,3 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %34,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 90 | 43,3 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 72 | 34,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 23 | 11,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 15 | 7,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 3 | 1,4 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,5 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,5 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %33,2 ile Ahmet Şener (MHP) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Mehmet Ali Kızıloluk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Şener | MHP | 67 | 33,2 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 66 | 32,7 |
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 53 | 26,2 |
| Hasan Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,5 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 4 | 2,0 |
| Hasan Gezer | SAADET | 4 | 2,0 |
| Eşegül Ünal | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| Alper Emir | HKP | 1 | 0,5 |
| Emre Avcılı | Bağımsız | 1 | 0,5 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 233, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %37,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %29,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 76 | 37,2 |
| CHP | 61 | 29,9 |
| YENİDEN REFAH | 41 | 20,1 |
| İYİ PARTİ | 9 | 4,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 3,9 |
| SAADET | 4 | 2,0 |
| BTP | 2 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| EMEP | 1 | 0,5 |
Yaylapınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yaylapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 134, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %53,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 57 | 53,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 39,2 |
| Sinan Oğan | 6 | 5,6 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 134, sandığa gidenlerin oranı %82,1. En çok oyu %58,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 58,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 41,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 134, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %29,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 31 | 29,0 |
| CHP | 31 | 29,0 |
| İYİ PARTİ | 17 | 15,9 |
| MHP | 16 | 14,9 |
| TKP | 2 | 1,9 |
| BBP | 2 | 1,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,9 |
| TKH | 1 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| Diğer (2) | 2 | 1,9 |