Hürriyet Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İmamoğlu, Adana)
Adana ili İmamoğlu ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 6.309 kişi (TÜİK).
Hürriyet Mahallesi, Adana ilinin İmamoğlu ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hürriyet Mahallesi'nin haritası, İmamoğlu ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hürriyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.309 kişidir. 2007 yılında 9.943 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %36,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,8 ile Kasım Karaköse (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hürriyet Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hürriyet Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.309 kişidir. 2007 yılında 9.943 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %36,5 azaldı.
Hürriyet Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hürriyet Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 6.309 | 0,5 |
| 2021 | 6.278 | -0,5 |
| 2020 | 6.309 | 3,0 |
| 2019 | 6.128 | 2,2 |
| 2018 | 5.997 | -1,0 |
| 2017 | 6.057 | 2,3 |
| 2016 | 5.919 | 1,9 |
| 2015 | 5.808 | 0,6 |
| 2014 | 5.776 | 0,2 |
| 2013 | 5.764 | 2,5 |
| 2012 | 5.624 | 0,2 |
| 2011 | 5.615 | -43,6 |
| 2010 | 9.957 | 0,8 |
| 2009 | 9.879 | 0,3 |
| 2008 | 9.849 | -0,9 |
| 2007 | 9.943 | - |
Hürriyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hürriyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hürriyet Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.630, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %47,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.789 | 47,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 1.425 | 38,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 329 | 8,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 79 | 2,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 27 | 0,7 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 18 | 0,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 18 | 0,5 |
| Sevil Aracı | EMEP | 6 | 0,2 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 6 | 0,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 5 | 0,1 |
| Diğer (12) | 34 | 0,9 |
İmamoğlu Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.630, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %49,8 ile Kasım Karaköse (CHP) aldı, ikinci sırada %30,3 ile Mehmet Aydın Kangur (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kasım Karaköse | CHP | 1.833 | 49,8 |
| Mehmet Aydın Kangur | MHP | 1.115 | 30,3 |
| Mehmet Sert | İYİ PARTİ | 563 | 15,3 |
| Turan Yumşak | YENİDEN REFAH | 104 | 2,8 |
| Ahmet Dağlaraştı | ZAFER PARTİSİ | 12 | 0,3 |
| Veysel Tüzen | SAADET | 12 | 0,3 |
| Ercan Toklu | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,3 |
| Yasemin Sağlam | MİLLET | 9 | 0,2 |
| Hüseyin Güner | HKP | 5 | 0,1 |
| Necdet Hamdi Haznedar | BTP | 5 | 0,1 |
| Diğer (4) | 12 | 0,3 |
İmamoğlu Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.630, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %40,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.484 | 40,7 |
| MHP | 1.242 | 34,0 |
| İYİ PARTİ | 599 | 16,4 |
| DEVA PARTİSİ | 124 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 117 | 3,2 |
| SAADET | 27 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 20 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 7 | 0,2 |
| BTP | 7 | 0,2 |
| TKP | 5 | 0,1 |
| Diğer (6) | 18 | 0,5 |
Hürriyet Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hürriyet Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.445, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %68,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.640 | 68,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 963 | 25,0 |
| Sinan Oğan | 219 | 5,7 |
| Muharrem İnce | 25 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.449, sandığa gidenlerin oranı %85,4. En çok oyu %72,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.699 | 72,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.050 | 28,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.445, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %43,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.659 | 43,3 |
| MHP | 853 | 22,2 |
| CHP | 597 | 15,6 |
| İYİ PARTİ | 325 | 8,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 87 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 86 | 2,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 46 | 1,2 |
| MEMLEKET | 36 | 0,9 |
| BBP | 31 | 0,8 |
| TİP | 22 | 0,6 |
| Diğer (7) | 35 | 0,9 |