Bucak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karaisalı, Adana)
Adana ili Karaisalı ilçesine bağlı Bucak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 303 kişi (TÜİK).
Bucak Mahallesi, Adana ilinin Karaisalı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bucak Mahallesi'nin haritası, Karaisalı ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 303 kişidir. 2013 yılında 326 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,0 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bucak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bucak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 303 kişidir. 2013 yılında 326 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,1 azaldı.
Bucak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bucak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 303 | 2,0 |
| 2021 | 297 | -5,4 |
| 2020 | 314 | -5,7 |
| 2019 | 333 | -2,1 |
| 2018 | 340 | 14,5 |
| 2017 | 297 | -5,1 |
| 2016 | 313 | -0,3 |
| 2015 | 314 | 0,6 |
| 2014 | 312 | -4,3 |
| 2013 | 326 | - |
Bucak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bucak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 299, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %47,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 125 | 47,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 99 | 37,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 17 | 6,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 6 | 2,3 |
| Mehmet Turan Bayburt | Bağımsız | 5 | 1,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Karaisalı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 299, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %40,0 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %21,9 ile Saadettin Aslan (Bağımsız) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bekir Şimşek | MHP | 108 | 40,0 |
| Saadettin Aslan | Bağımsız | 59 | 21,9 |
| Fadime Geçioğlu | CHP | 51 | 18,9 |
| Kemal Metin | İYİ PARTİ | 40 | 14,8 |
| Akif Serdar Gözüküçük | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,5 |
| Sadullah Genç | SAADET | 3 | 1,1 |
| Salih Toy | YENİDEN REFAH | 2 | 0,7 |
| Abdurrahim Köylü | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Ramazan Hasırcı | BTP | 1 | 0,4 |
Karaisalı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 299, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %42,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %23,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 115 | 42,4 |
| İYİ PARTİ | 64 | 23,6 |
| CHP | 63 | 23,2 |
| Bağımsız | 11 | 4,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| BTP | 3 | 1,1 |
| MİLLİ YOL | 3 | 1,1 |
| SAADET | 3 | 1,1 |
| TİP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Bucak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bucak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 284, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %54,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 141 | 54,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 107 | 41,5 |
| Sinan Oğan | 9 | 3,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 284, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %58,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 148 | 58,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 106 | 41,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 284, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %27,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %27,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 73 | 27,9 |
| CHP | 72 | 27,5 |
| AK PARTİ | 69 | 26,3 |
| İYİ PARTİ | 30 | 11,4 |
| TİP | 3 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| BBP | 1 | 0,4 |
| AB | 1 | 0,4 |