Sarımehmetli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karaisalı, Adana)
Adana ili Karaisalı ilçesine bağlı Sarımehmetli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 167 kişi (TÜİK).
Sarımehmetli Mahallesi, Adana ilinin Karaisalı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarımehmetli Mahallesi'nin haritası, Karaisalı ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarımehmetli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2007 yılında 312 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,9 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Sarımehmetli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarımehmetli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 167 kişidir. 2007 yılında 312 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,5 azaldı.
Sarımehmetli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Sarımehmetli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 167 | -5,1 |
| 2021 | 176 | -6,4 |
| 2020 | 188 | 3,9 |
| 2019 | 181 | -2,7 |
| 2018 | 186 | -4,1 |
| 2017 | 194 | 0,0 |
| 2016 | 194 | -1,5 |
| 2015 | 197 | -3,9 |
| 2014 | 205 | -1,9 |
| 2013 | 209 | -5,4 |
| 2012 | 221 | 0,5 |
| 2011 | 220 | -6,0 |
| 2010 | 234 | -8,9 |
| 2009 | 257 | -6,9 |
| 2008 | 276 | -11,5 |
| 2007 | 312 | - |
Sarımehmetli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarımehmetli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarımehmetli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 150, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %58,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,9 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 82 | 58,2 |
| Zeydan Karalar | CHP | 52 | 36,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,7 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Karaisalı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 150, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %66,9 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %15,5 ile Saadettin Aslan (Bağımsız) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bekir Şimşek | MHP | 95 | 66,9 |
| Saadettin Aslan | Bağımsız | 22 | 15,5 |
| Fadime Geçioğlu | CHP | 17 | 12,0 |
| Kemal Metin | İYİ PARTİ | 4 | 2,8 |
| Ahmet Karaoğlan | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,4 |
| Akif Serdar Gözüküçük | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Ayhan Avcı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Karaisalı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 150, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %68,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %18,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 94 | 68,1 |
| CHP | 25 | 18,1 |
| İYİ PARTİ | 11 | 8,0 |
| Bağımsız | 6 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
Sarımehmetli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarımehmetli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 153, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %73,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 101 | 73,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25 | 18,1 |
| Sinan Oğan | 11 | 8,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 153, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %75,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 102 | 75,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 25,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 153, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %42,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %33,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 59 | 42,8 |
| AK PARTİ | 46 | 33,3 |
| İYİ PARTİ | 19 | 13,8 |
| CHP | 6 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| BBP | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |