Tabaklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karataş, Adana)
Adana ili Karataş ilçesine bağlı Tabaklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 596 kişi (TÜİK).
Tabaklar Mahallesi, Adana ilinin Karataş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tabaklar Mahallesi'nin haritası, Karataş ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tabaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 596 kişidir. 2013 yılında 624 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,1 ile Necip Topuz (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tabaklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tabaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 596 kişidir. 2013 yılında 624 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,5 azaldı.
Tabaklar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tabaklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 596 | -7,5 |
| 2021 | 644 | -13,8 |
| 2020 | 747 | -7,5 |
| 2019 | 808 | -11,9 |
| 2018 | 917 | 61,4 |
| 2017 | 568 | 0,9 |
| 2016 | 563 | -3,4 |
| 2015 | 583 | -7,3 |
| 2014 | 629 | 0,8 |
| 2013 | 624 | - |
Tabaklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tabaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tabaklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 601, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %74,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 426 | 74,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 105 | 18,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 11 | 1,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 10 | 1,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,9 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 4 | 0,7 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 3 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,2 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Karataş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 601, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %65,1 ile Necip Topuz (MHP) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Ali Bedrettin Karataş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Necip Topuz | MHP | 352 | 65,1 |
| Ali Bedrettin Karataş | CHP | 152 | 28,1 |
| Yüksel Bozok | İYİ PARTİ | 16 | 3,0 |
| Bekir Sömek | YENİDEN REFAH | 9 | 1,7 |
| Vejdi Oral | DEM Parti | 5 | 0,9 |
| Hasan Kahraman Kul | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Osman Köprüdüz | HÜDA PAR | 2 | 0,4 |
| Ercüment Orhan | BTP | 1 | 0,2 |
| İsmail Hakkı Gözübatık | GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Mehmet Örün | MİLLET | 1 | 0,2 |
Karataş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 601, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %64,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %26,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 349 | 64,3 |
| CHP | 142 | 26,1 |
| İYİ PARTİ | 19 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 2,4 |
| HÜDA PAR | 5 | 0,9 |
| DEM Parti | 4 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,4 |
| TİP | 2 | 0,4 |
| Bağımsız | 2 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Tabaklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tabaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 464, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %82,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 348 | 82,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 45 | 10,6 |
| Sinan Oğan | 30 | 7,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 466, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %86,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 364 | 86,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 56 | 13,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 464, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %41,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 175 | 41,6 |
| MHP | 154 | 36,6 |
| İYİ PARTİ | 27 | 6,4 |
| CHP | 20 | 4,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 2,1 |
| MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| TİP | 2 | 0,5 |
| MİLLET | 1 | 0,2 |
| BBP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |