Akarca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Akarca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 73 kişi (TÜİK).
Akarca Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Akarca Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Akarca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 73 kişidir. 2013 yılında 51 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %43,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %29,6 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Akarca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Akarca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 73 kişidir. 2013 yılında 51 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %43,1 arttı.
Akarca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Akarca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 73 | 37,7 |
| 2021 | 53 | 8,2 |
| 2020 | 49 | -7,5 |
| 2019 | 53 | 6,0 |
| 2018 | 50 | 4,2 |
| 2017 | 48 | 2,1 |
| 2016 | 47 | -7,8 |
| 2015 | 51 | 13,3 |
| 2014 | 45 | -11,8 |
| 2013 | 51 | - |
Akarca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Akarca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Akarca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 152, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %47,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 58 | 47,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 48 | 39,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 7 | 5,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 2,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,8 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,8 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 152, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %29,6 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %24,0 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 37 | 29,6 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 30 | 24,0 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 25 | 20,0 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 18 | 14,4 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 6 | 4,8 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,4 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 3 | 2,4 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 2 | 1,6 |
| Yakup Yavuz | HKP | 1 | 0,8 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 152, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %24,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 30 | 24,8 |
| İYİ PARTİ | 29 | 24,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 22 | 18,2 |
| CHP | 22 | 18,2 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 3,3 |
| SAADET | 4 | 3,3 |
| TKP | 2 | 1,6 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| BTP | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |
Akarca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Akarca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 81, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %79,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 54 | 79,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 16,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 81, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %77,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 59 | 77,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 22,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 81, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 34 | 50,0 |
| MHP | 10 | 14,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 8,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 5,9 |
| CHP | 2 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,9 |
| MEMLEKET | 1 | 1,5 |
| BBP | 1 | 1,5 |
| TİP | 1 | 1,5 |
| HKP | 1 | 1,5 |
| Diğer (1) | 1 | 1,5 |