Çamdere Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Çamdere Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 323 kişi (TÜİK).
Çamdere Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamdere Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamdere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 323 kişidir. 2013 yılında 355 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %34,5 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çamdere Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çamdere Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 323 kişidir. 2013 yılında 355 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,0 azaldı.
Çamdere Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çamdere Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 323 | 9,1 |
| 2021 | 296 | -4,2 |
| 2020 | 309 | -10,2 |
| 2019 | 344 | 10,3 |
| 2018 | 312 | -9,8 |
| 2017 | 346 | 8,8 |
| 2016 | 318 | -0,9 |
| 2015 | 321 | -10,6 |
| 2014 | 359 | 1,1 |
| 2013 | 355 | - |
Çamdere Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamdere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamdere Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 551, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %48,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 238 | 48,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 170 | 34,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 29 | 5,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 24 | 4,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,6 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 0,8 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 3 | 0,6 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 0,4 |
| Eyyup Kebude | YTP | 2 | 0,4 |
| Diğer (6) | 6 | 1,2 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 551, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %34,5 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %24,0 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 174 | 34,5 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 121 | 24,0 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 90 | 17,9 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 61 | 12,1 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 34 | 6,8 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 8 | 1,6 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,8 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 4 | 0,8 |
| Serdar Dervişoğlu | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Doğukan Ertan | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 551, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %31,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %22,2 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 158 | 31,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 110 | 22,2 |
| CHP | 110 | 22,2 |
| İYİ PARTİ | 61 | 12,3 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 7,3 |
| SAADET | 7 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,2 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| BTP | 2 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Çamdere Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamdere Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 319, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %52,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 145 | 52,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 118 | 42,5 |
| Sinan Oğan | 12 | 4,3 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 319, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %52,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 142 | 52,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 127 | 47,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 319, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %34,9 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %18,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 99 | 34,9 |
| AK PARTİ | 53 | 18,7 |
| CHP | 48 | 16,9 |
| MHP | 41 | 14,4 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 7,4 |
| BBP | 4 | 1,4 |
| SOL PARTİ | 3 | 1,1 |
| AB | 3 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |