Görbeyaz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Görbeyaz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 177 kişi (TÜİK).
Görbeyaz Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Görbeyaz Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Görbeyaz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 177 kişidir. 2013 yılında 280 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,2 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Görbeyaz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Görbeyaz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 177 kişidir. 2013 yılında 280 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,8 azaldı.
Görbeyaz Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Görbeyaz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 177 | -1,7 |
| 2021 | 180 | -10,4 |
| 2020 | 201 | -6,5 |
| 2019 | 215 | 0,5 |
| 2018 | 214 | -4,0 |
| 2017 | 223 | -2,2 |
| 2016 | 228 | -3,4 |
| 2015 | 236 | -11,3 |
| 2014 | 266 | -5,0 |
| 2013 | 280 | - |
Görbeyaz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Görbeyaz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Görbeyaz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %64,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 91 | 64,1 |
| Zeydan Karalar | CHP | 29 | 20,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 9 | 6,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 3,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 2,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,7 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,7 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %45,2 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %20,7 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 61 | 45,2 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 28 | 20,7 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 21 | 15,6 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 13 | 9,6 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 7 | 5,2 |
| Yakup Yavuz | HKP | 2 | 1,5 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 2 | 1,5 |
| Serdar Dervişoğlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %44,1 ile HÜDA PAR aldı, ikinci sırada %18,2 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| HÜDA PAR | 63 | 44,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 26 | 18,2 |
| İYİ PARTİ | 20 | 14,0 |
| BTP | 17 | 11,9 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 7,0 |
| EMEP | 3 | 2,1 |
| CHP | 2 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Görbeyaz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Görbeyaz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %87,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 104 | 87,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 9,2 |
| Sinan Oğan | 3 | 2,5 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %83,9. En çok oyu %93,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 119 | 93,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 6,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %66,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %9,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 80 | 66,1 |
| MHP | 12 | 9,9 |
| BBP | 9 | 7,4 |
| CHP | 7 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 5 | 4,1 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| TKH | 1 | 0,8 |
| AB | 1 | 0,8 |