Mahmutlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Mahmutlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.923 kişi (TÜİK).
Mahmutlu Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mahmutlu Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mahmutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.923 kişidir. 2007 yılında 8.367 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %65,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %30,2 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mahmutlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mahmutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.923 kişidir. 2007 yılında 8.367 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %65,1 azaldı.
Mahmutlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mahmutlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.923 | -2,7 |
| 2021 | 3.003 | -2,4 |
| 2020 | 3.077 | -2,5 |
| 2019 | 3.155 | -5,5 |
| 2018 | 3.340 | 0,8 |
| 2017 | 3.314 | -2,5 |
| 2016 | 3.400 | -1,9 |
| 2015 | 3.466 | -3,3 |
| 2014 | 3.585 | -2,1 |
| 2013 | 3.661 | -2,8 |
| 2012 | 3.768 | -0,6 |
| 2011 | 3.792 | 0,7 |
| 2010 | 3.767 | -0,3 |
| 2009 | 3.779 | -2,8 |
| 2008 | 3.888 | -53,5 |
| 2007 | 8.367 | - |
Mahmutlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mahmutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mahmutlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.171, sandığa gidenlerin oranı %76,9. En çok oyu %53,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 842 | 53,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 515 | 32,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 119 | 7,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 44 | 2,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 18 | 1,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 10 | 0,6 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 6 | 0,4 |
| Azad Seyitoğlu | OCAK | 3 | 0,2 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 3 | 0,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,1 |
| Diğer (7) | 14 | 0,9 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.171, sandığa gidenlerin oranı %77,4. En çok oyu %30,2 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) aldı, ikinci sırada %27,0 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 479 | 30,2 |
| Mustafa Atlı | MHP | 428 | 27,0 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 340 | 21,5 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 239 | 15,1 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 46 | 2,9 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 15 | 0,9 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 11 | 0,7 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 7 | 0,4 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 6 | 0,4 |
| Yakup Yavuz | HKP | 4 | 0,2 |
| Diğer (4) | 9 | 0,6 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.171, sandığa gidenlerin oranı %77,0. En çok oyu %31,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 482 | 31,5 |
| MHP | 423 | 27,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 268 | 17,5 |
| İYİ PARTİ | 226 | 14,8 |
| YENİDEN REFAH | 56 | 3,7 |
| SAADET | 20 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 1,1 |
| BTP | 11 | 0,7 |
| TİP | 11 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 6 | 0,4 |
| Diğer (3) | 10 | 0,7 |
Mahmutlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mahmutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.215, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %48,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 884 | 48,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 834 | 45,7 |
| Sinan Oğan | 98 | 5,4 |
| Muharrem İnce | 9 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.217, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %52,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 937 | 52,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 857 | 47,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.215, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %32,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 584 | 32,6 |
| CHP | 469 | 26,2 |
| İYİ PARTİ | 316 | 17,6 |
| MHP | 173 | 9,7 |
| BBP | 90 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 52 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 29 | 1,6 |
| MEMLEKET | 12 | 0,7 |
| MİLLET | 7 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 0,4 |
| Diğer (8) | 35 | 1,9 |