Tavşantepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Tavşantepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 6.613 kişi (TÜİK).
Tavşantepe Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tavşantepe Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2008–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tavşantepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.613 kişidir. 2008 yılında 4.706 olan nüfus, 2008–2022 döneminde %40,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %28,1 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Tavşantepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tavşantepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.613 kişidir. 2008 yılında 4.706 olan nüfus, 2008–2022 döneminde %40,5 arttı.
Tavşantepe Mahallesi nüfus grafiği (2008–2022)
Yıllara göre Tavşantepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 6.613 | 5,2 |
| 2021 | 6.286 | -3,2 |
| 2020 | 6.495 | 1,1 |
| 2019 | 6.426 | 2,0 |
| 2018 | 6.302 | 4,7 |
| 2017 | 6.019 | 0,7 |
| 2016 | 5.975 | 2,0 |
| 2015 | 5.857 | 1,9 |
| 2014 | 5.745 | -0,2 |
| 2013 | 5.759 | 0,5 |
| 2012 | 5.728 | 0,8 |
| 2011 | 5.682 | 4,5 |
| 2010 | 5.436 | 2,5 |
| 2009 | 5.306 | 12,7 |
| 2008 | 4.706 | - |
Tavşantepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tavşantepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tavşantepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.148, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %46,0 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %39,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 1.452 | 46,0 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.256 | 39,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 213 | 6,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 94 | 3,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 28 | 0,9 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 25 | 0,8 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 16 | 0,5 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 8 | 0,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 7 | 0,2 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 7 | 0,2 |
| Diğer (14) | 52 | 1,6 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.148, sandığa gidenlerin oranı %79,3. En çok oyu %28,1 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %24,7 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 874 | 28,1 |
| Mustafa Atlı | MHP | 768 | 24,7 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 714 | 22,9 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 545 | 17,5 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 114 | 3,7 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 25 | 0,8 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 22 | 0,7 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 18 | 0,6 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 12 | 0,4 |
| Serdar Dervişoğlu | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,2 |
| Diğer (5) | 13 | 0,4 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.148, sandığa gidenlerin oranı %79,3. En çok oyu %24,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 769 | 24,9 |
| CHP | 757 | 24,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 669 | 21,6 |
| İYİ PARTİ | 543 | 17,6 |
| YENİDEN REFAH | 164 | 5,3 |
| EMEP | 57 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 35 | 1,1 |
| SAADET | 28 | 0,9 |
| BTP | 24 | 0,8 |
| TİP | 9 | 0,3 |
| Diğer (5) | 35 | 1,1 |
Tavşantepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tavşantepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.147, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %60,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.114 | 60,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.122 | 32,0 |
| Sinan Oğan | 252 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 19 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.156, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %64,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.164 | 64,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.186 | 35,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.147, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %41,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.448 | 41,8 |
| CHP | 585 | 16,9 |
| İYİ PARTİ | 464 | 13,4 |
| MHP | 382 | 11,0 |
| BBP | 207 | 6,0 |
| YENİDEN REFAH | 115 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 88 | 2,5 |
| MEMLEKET | 34 | 1,0 |
| TİP | 15 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 14 | 0,4 |
| Diğer (11) | 60 | 1,7 |