Tufanpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Tufanpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 13.164 kişi (TÜİK).
Tufanpaşa Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tufanpaşa Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tufanpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 13.164 kişidir. 2007 yılında 20.696 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %36,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %27,4 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tufanpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tufanpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 13.164 kişidir. 2007 yılında 20.696 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %36,4 azaldı.
Tufanpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tufanpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 13.164 | 1,0 |
| 2021 | 13.028 | 2,5 |
| 2020 | 12.716 | 3,8 |
| 2019 | 12.251 | 1,9 |
| 2018 | 12.025 | -5,0 |
| 2017 | 12.655 | -1,4 |
| 2016 | 12.841 | 0,1 |
| 2015 | 12.822 | 1,3 |
| 2014 | 12.660 | 5,1 |
| 2013 | 12.043 | -2,2 |
| 2012 | 12.313 | 1,8 |
| 2011 | 12.091 | 0,9 |
| 2010 | 11.989 | 1,0 |
| 2009 | 11.866 | -1,5 |
| 2008 | 12.046 | -41,8 |
| 2007 | 20.696 | - |
Tufanpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tufanpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tufanpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.110, sandığa gidenlerin oranı %77,1. En çok oyu %51,1 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %35,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 3.458 | 51,1 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 2.403 | 35,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 531 | 7,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 157 | 2,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 67 | 1,0 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 52 | 0,8 |
| Eyyup Kebude | YTP | 15 | 0,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 14 | 0,2 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 11 | 0,2 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 8 | 0,1 |
| Diğer (13) | 49 | 0,7 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.110, sandığa gidenlerin oranı %77,1. En çok oyu %27,4 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) aldı, ikinci sırada %25,6 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 1.860 | 27,4 |
| Mustafa Atlı | MHP | 1.738 | 25,6 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 1.392 | 20,5 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 1.355 | 20,0 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 269 | 4,0 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 45 | 0,7 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 41 | 0,6 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 18 | 0,3 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 17 | 0,2 |
| Serdar Dervişoğlu | DEVA PARTİSİ | 12 | 0,2 |
| Diğer (5) | 33 | 0,5 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 9.110, sandığa gidenlerin oranı %77,1. En çok oyu %28,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.920 | 28,6 |
| MHP | 1.790 | 26,7 |
| İYİ PARTİ | 1.300 | 19,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1.022 | 15,2 |
| YENİDEN REFAH | 380 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 103 | 1,5 |
| SAADET | 74 | 1,1 |
| BTP | 49 | 0,7 |
| TİP | 29 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 16 | 0,2 |
| Diğer (5) | 31 | 0,5 |
Tufanpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tufanpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.588, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %48,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.981 | 48,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.598 | 43,4 |
| Sinan Oğan | 677 | 8,2 |
| Muharrem İnce | 31 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.599, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %51,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.129 | 51,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.859 | 48,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.588, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %31,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.581 | 31,3 |
| CHP | 1.908 | 23,2 |
| İYİ PARTİ | 1.586 | 19,2 |
| MHP | 940 | 11,4 |
| BBP | 332 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 301 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 256 | 3,1 |
| MEMLEKET | 69 | 0,8 |
| TİP | 55 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 40 | 0,5 |
| Diğer (11) | 73 | 0,9 |