Yukarıkeçili Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Yukarıkeçili Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 265 kişi (TÜİK).
Yukarıkeçili Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıkeçili Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıkeçili Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 265 kişidir. 2013 yılında 371 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,9 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yukarıkeçili Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarıkeçili Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 265 kişidir. 2013 yılında 371 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,6 azaldı.
Yukarıkeçili Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yukarıkeçili Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 265 | -5,7 |
| 2021 | 281 | -5,7 |
| 2020 | 298 | -3,9 |
| 2019 | 310 | 16,1 |
| 2018 | 267 | -0,4 |
| 2017 | 268 | -6,9 |
| 2016 | 288 | -7,4 |
| 2015 | 311 | -7,2 |
| 2014 | 335 | -9,7 |
| 2013 | 371 | - |
Yukarıkeçili Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıkeçili Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıkeçili Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %63,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 131 | 63,3 |
| Zeydan Karalar | CHP | 57 | 27,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 3,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,5 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,5 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,5 |
| Mehmet Fer | MİLLİ YOL | 1 | 0,5 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 1,0 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %46,9 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %28,0 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 97 | 46,9 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 58 | 28,0 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 21 | 10,1 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 14 | 6,8 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 3,9 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| Yakup Yavuz | HKP | 3 | 1,4 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 1 | 0,5 |
| Serdar Dervişoğlu | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 257, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %51,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,8 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 105 | 51,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 51 | 24,8 |
| İYİ PARTİ | 18 | 8,7 |
| CHP | 18 | 8,7 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,9 |
| BTP | 2 | 1,0 |
Yukarıkeçili Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıkeçili Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 242, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %82,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 166 | 82,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 15,4 |
| Sinan Oğan | 4 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 242, sandığa gidenlerin oranı %83,9. En çok oyu %86,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 173 | 86,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 13,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 242, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %61,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 125 | 61,3 |
| MHP | 21 | 10,3 |
| İYİ PARTİ | 20 | 9,8 |
| BBP | 16 | 7,8 |
| CHP | 11 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| HAK-PAR | 2 | 1,0 |
| HKP | 2 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |