Çamlıbel Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pozantı, Adana)
Adana ili Pozantı ilçesine bağlı Çamlıbel Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 105 kişi (TÜİK).
Çamlıbel Mahallesi, Adana ilinin Pozantı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamlıbel Mahallesi'nin haritası, Pozantı ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamlıbel Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 146 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,1 ile Mustafa Çay (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Çamlıbel Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çamlıbel Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 146 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,1 azaldı.
Çamlıbel Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çamlıbel Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 105 | -4,5 |
| 2021 | 110 | 11,1 |
| 2020 | 99 | -13,2 |
| 2019 | 114 | -24,0 |
| 2018 | 150 | 31,6 |
| 2017 | 114 | 0,9 |
| 2016 | 113 | -5,0 |
| 2015 | 119 | -7,8 |
| 2014 | 129 | -11,6 |
| 2013 | 146 | - |
Çamlıbel Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamlıbel Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamlıbel Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %56,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 67 | 56,3 |
| Zeydan Karalar | CHP | 37 | 31,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 8 | 6,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 5 | 4,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Pozantı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %52,1 ile Mustafa Çay (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Ali Avan (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Çay | YENİDEN REFAH | 63 | 52,1 |
| Ali Avan | MHP | 39 | 32,2 |
| Şenol Eroğlu | CHP | 14 | 11,6 |
| Adem Aydın | İYİ PARTİ | 2 | 1,6 |
| Muhammet Enes Çıkat | MEMLEKET | 2 | 1,6 |
| Erkan Dikmen | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Pozantı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %100,8. En çok oyu %59,7 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %26,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 71 | 59,7 |
| MHP | 32 | 26,9 |
| CHP | 10 | 8,4 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| SAADET | 1 | 0,8 |
Çamlıbel Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamlıbel Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 81, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %88,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 69 | 88,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 10,3 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 81, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %88,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 72 | 88,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 11,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 81, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %60,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 46 | 60,5 |
| MHP | 21 | 27,6 |
| CHP | 4 | 5,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |