Yazıcak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Pozantı, Adana)
Adana ili Pozantı ilçesine bağlı Yazıcak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 238 kişi (TÜİK).
Yazıcak Mahallesi, Adana ilinin Pozantı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yazıcak Mahallesi'nin haritası, Pozantı ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yazıcak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 238 kişidir. 2013 yılında 254 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,6 ile Ali Avan (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yazıcak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yazıcak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 238 kişidir. 2013 yılında 254 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,3 azaldı.
Yazıcak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yazıcak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 238 | 2,1 |
| 2021 | 233 | 5,0 |
| 2020 | 222 | -3,1 |
| 2019 | 229 | -9,8 |
| 2018 | 254 | 14,4 |
| 2017 | 222 | -2,6 |
| 2016 | 228 | -1,7 |
| 2015 | 232 | -4,5 |
| 2014 | 243 | -4,3 |
| 2013 | 254 | - |
Yazıcak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yazıcak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yazıcak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %65,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,9 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 121 | 65,4 |
| Zeydan Karalar | CHP | 46 | 24,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 2,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 3 | 1,6 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 3 | 1,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 1,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Pozantı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %51,6 ile Ali Avan (MHP) aldı, ikinci sırada %21,8 ile Şenol Eroğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Avan | MHP | 97 | 51,6 |
| Şenol Eroğlu | CHP | 41 | 21,8 |
| Mustafa Çay | YENİDEN REFAH | 32 | 17,0 |
| Muhammet Enes Çıkat | MEMLEKET | 11 | 5,8 |
| Adem Aydın | İYİ PARTİ | 5 | 2,7 |
| Nejdat Yıldız | MİLLET | 1 | 0,5 |
| Mehmet Emin Kaya | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Pozantı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %51,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %22,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 94 | 51,6 |
| CHP | 41 | 22,5 |
| YENİDEN REFAH | 31 | 17,0 |
| İYİ PARTİ | 6 | 3,3 |
| MEMLEKET | 4 | 2,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Yazıcak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yazıcak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %79,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 143 | 79,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 16,1 |
| Sinan Oğan | 6 | 3,3 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %84,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 148 | 84,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 15,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %50,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 91 | 50,8 |
| MHP | 35 | 19,6 |
| İYİ PARTİ | 19 | 10,6 |
| CHP | 15 | 8,4 |
| BBP | 2 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| TKH | 1 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |