Çorak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Saimbeyli, Adana)
Adana ili Saimbeyli ilçesine bağlı Çorak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 195 kişi (TÜİK).
Çorak Mahallesi, Adana ilinin Saimbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çorak Mahallesi'nin haritası, Saimbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çorak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 195 kişidir. 2013 yılında 227 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,6 ile Bağımsız aldı.
Temel Bilgiler
Çorak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çorak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 195 kişidir. 2013 yılında 227 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,1 azaldı.
Çorak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çorak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 195 | -3,5 |
| 2021 | 202 | -13,3 |
| 2020 | 233 | -12,1 |
| 2019 | 265 | -36,0 |
| 2018 | 414 | 107,0 |
| 2017 | 200 | 3,1 |
| 2016 | 194 | -2,0 |
| 2015 | 198 | -9,2 |
| 2014 | 218 | -4,0 |
| 2013 | 227 | - |
Çorak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çorak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çorak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %61,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,9 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 104 | 61,2 |
| Zeydan Karalar | CHP | 44 | 25,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 12 | 7,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 3 | 1,8 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 3 | 1,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,6 |
| Mehmet Turan Bayburt | Bağımsız | 1 | 0,6 |
Saimbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %44,6 ile Bağımsız aldı, ikinci sırada %18,9 ile Vedat Cengiz (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| - | Bağımsız | 71 | 44,6 |
| Vedat Cengiz | MHP | 30 | 18,9 |
| Emrah Kan | YENİDEN REFAH | 24 | 15,1 |
| İsmail Durmaz | CHP | 17 | 10,7 |
| Mustafa Şahin Gökçe | ANAP | 8 | 5,0 |
| Mustafa Akdoğan | İYİ PARTİ | 6 | 3,8 |
| Serkan Ay | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Mustafa Kara | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Serdal Özkozanoğlu | SAADET | 1 | 0,6 |
Saimbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %28,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %19,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 44 | 28,9 |
| İYİ PARTİ | 29 | 19,1 |
| CHP | 28 | 18,4 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 17,1 |
| ANAP | 14 | 9,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 4,0 |
| TKP | 2 | 1,3 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
| SAADET | 1 | 0,7 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Çorak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çorak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %87,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 128 | 87,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 10,9 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %91,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 136 | 91,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 8,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %61,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 91 | 61,5 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 10,8 |
| MHP | 14 | 9,5 |
| İYİ PARTİ | 9 | 6,1 |
| CHP | 6 | 4,0 |
| BBP | 3 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| HAK-PAR | 1 | 0,7 |
| HKP | 1 | 0,7 |
| Bağımsız | 1 | 0,7 |