Hocallı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Hocallı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 449 kişi (TÜİK).
Hocallı Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hocallı Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hocallı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 449 kişidir. 2013 yılında 509 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,3 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hocallı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hocallı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 449 kişidir. 2013 yılında 509 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,8 azaldı.
Hocallı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hocallı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 449 | -1,8 |
| 2021 | 457 | -3,0 |
| 2020 | 471 | -2,1 |
| 2019 | 481 | -0,8 |
| 2018 | 485 | 2,3 |
| 2017 | 474 | 1,5 |
| 2016 | 467 | 1,3 |
| 2015 | 461 | -4,9 |
| 2014 | 485 | -4,7 |
| 2013 | 509 | - |
Hocallı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hocallı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hocallı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 437, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %59,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 241 | 59,6 |
| Zeydan Karalar | CHP | 148 | 36,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 9 | 2,2 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 3 | 0,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 437, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %51,3 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı, ikinci sırada %36,2 ile Hüseyin Göçmen (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bilal Uludağ | MHP | 201 | 51,3 |
| Hüseyin Göçmen | CHP | 142 | 36,2 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 19 | 4,8 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 14 | 3,6 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,3 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 4 | 1,0 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 4 | 1,0 |
| Mehmet Can Ataş | TKP | 1 | 0,3 |
| Hakkı Öğüt | MİLLET | 1 | 0,3 |
| Sibel Demirci | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 437, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %42,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %34,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 168 | 42,3 |
| CHP | 138 | 34,8 |
| İYİ PARTİ | 55 | 13,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 17 | 4,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,0 |
| SAADET | 4 | 1,0 |
| TİP | 3 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Hocallı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hocallı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 365, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %50,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 175 | 50,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 140 | 40,7 |
| Sinan Oğan | 27 | 7,8 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 365, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %59,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 197 | 59,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 132 | 40,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 365, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %32,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 110 | 32,4 |
| CHP | 84 | 24,7 |
| AK PARTİ | 71 | 20,9 |
| İYİ PARTİ | 55 | 16,2 |
| BBP | 5 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,5 |
| MEMLEKET | 3 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,6 |
| TİP | 2 | 0,6 |