Küçükbaklalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Küçükbaklalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 720 kişi (TÜİK).
Küçükbaklalı Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Küçükbaklalı Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Küçükbaklalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 720 kişidir. 2007 yılında 942 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %23,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,2 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Küçükbaklalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Küçükbaklalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 720 kişidir. 2007 yılında 942 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %23,6 azaldı.
Küçükbaklalı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Küçükbaklalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 720 | 1,8 |
| 2021 | 707 | -0,6 |
| 2020 | 711 | -5,1 |
| 2019 | 749 | -1,2 |
| 2018 | 758 | 4,1 |
| 2017 | 728 | -2,5 |
| 2016 | 747 | 2,0 |
| 2015 | 732 | -0,7 |
| 2014 | 737 | -4,5 |
| 2013 | 772 | 1,8 |
| 2012 | 758 | -6,8 |
| 2011 | 813 | 0,1 |
| 2010 | 812 | -2,5 |
| 2009 | 833 | -9,8 |
| 2008 | 924 | -1,9 |
| 2007 | 942 | - |
Küçükbaklalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Küçükbaklalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Küçükbaklalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 561, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %49,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,7 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 232 | 49,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 203 | 43,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 11 | 2,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 6 | 1,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,4 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,2 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 561, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %46,2 ile Hüseyin Göçmen (CHP) aldı, ikinci sırada %42,5 ile Bilal Uludağ (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Göçmen | CHP | 212 | 46,2 |
| Bilal Uludağ | MHP | 195 | 42,5 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 23 | 5,0 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 8 | 1,7 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 6 | 1,3 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| Sibel Demirci | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Haluk Atademir | DP | 2 | 0,4 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 2 | 0,4 |
| Dilek Tepe | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 561, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %46,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 220 | 46,2 |
| MHP | 192 | 40,3 |
| İYİ PARTİ | 30 | 6,3 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,8 |
| TKP | 3 | 0,6 |
| EMEP | 2 | 0,4 |
| DP | 2 | 0,4 |
| SAADET | 2 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Küçükbaklalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Küçükbaklalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 552, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %63,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 316 | 63,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 151 | 30,4 |
| Sinan Oğan | 25 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 553, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %63,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 307 | 63,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 175 | 36,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 552, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %43,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 212 | 43,5 |
| CHP | 104 | 21,4 |
| MHP | 89 | 18,3 |
| İYİ PARTİ | 35 | 7,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 1,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 1,4 |
| MEMLEKET | 6 | 1,2 |
| TİP | 6 | 1,2 |
| BBP | 3 | 0,6 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |