Aydınlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 11.829 kişi (TÜİK).
Aydınlar Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aydınlar Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aydınlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.829 kişidir. 2007 yılında 7.906 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,3 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Aydınlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Aydınlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.829 kişidir. 2007 yılında 7.906 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,6 arttı.
Aydınlar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Aydınlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 11.829 | 2,0 |
| 2021 | 11.599 | 2,7 |
| 2020 | 11.297 | 2,3 |
| 2019 | 11.048 | 5,0 |
| 2018 | 10.524 | 2,4 |
| 2017 | 10.275 | 7,3 |
| 2016 | 9.575 | 7,6 |
| 2015 | 8.897 | 10,3 |
| 2014 | 8.063 | 2,5 |
| 2013 | 7.866 | -1,5 |
| 2012 | 7.988 | 0,5 |
| 2011 | 7.947 | -0,7 |
| 2010 | 8.002 | -2,0 |
| 2009 | 8.163 | -0,1 |
| 2008 | 8.172 | 3,4 |
| 2007 | 7.906 | - |
Aydınlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aydınlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aydınlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.155, sandığa gidenlerin oranı %70,3. En çok oyu %46,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,7 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 2.526 | 46,0 |
| Zeydan Karalar | CHP | 2.126 | 38,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 274 | 5,0 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 196 | 3,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 115 | 2,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 94 | 1,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 42 | 0,8 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 27 | 0,5 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 22 | 0,4 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 21 | 0,4 |
| Diğer (14) | 48 | 0,9 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.155, sandığa gidenlerin oranı %70,2. En çok oyu %44,3 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,2 ile Oya Tekin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 2.398 | 44,3 |
| Oya Tekin | CHP | 1.850 | 34,2 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 436 | 8,1 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 272 | 5,0 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 122 | 2,3 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 111 | 2,0 |
| Yakup Budak | SAADET | 50 | 0,9 |
| Taner Özünal | DEVA PARTİSİ | 42 | 0,8 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 35 | 0,7 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 23 | 0,4 |
| Diğer (11) | 69 | 1,3 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 8.155, sandığa gidenlerin oranı %70,2. En çok oyu %43,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.328 | 43,5 |
| CHP | 1.810 | 33,8 |
| İYİ PARTİ | 306 | 5,7 |
| DEM Parti | 277 | 5,2 |
| DEVA PARTİSİ | 141 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 136 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 132 | 2,5 |
| SAADET | 50 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 31 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 31 | 0,6 |
| Diğer (14) | 111 | 2,1 |
Aydınlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aydınlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.012, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %52,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.605 | 52,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.739 | 40,2 |
| Sinan Oğan | 452 | 6,6 |
| Muharrem İnce | 20 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.022, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %55,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.664 | 55,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.931 | 44,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.012, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %33,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.262 | 33,4 |
| CHP | 1.524 | 22,5 |
| MHP | 1.144 | 16,9 |
| İYİ PARTİ | 641 | 9,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 486 | 7,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 212 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 120 | 1,8 |
| TİP | 120 | 1,8 |
| MEMLEKET | 80 | 1,2 |
| BBP | 33 | 0,5 |
| Diğer (11) | 67 | 1,0 |