Kayışlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Kayışlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 612 kişi (TÜİK).
Kayışlı Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kayışlı Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kayışlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 612 kişidir. 2007 yılında 664 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %88,0 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kayışlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kayışlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 612 kişidir. 2007 yılında 664 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,8 azaldı.
Kayışlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kayışlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 612 | 3,0 |
| 2021 | 594 | -1,7 |
| 2020 | 604 | 1,3 |
| 2019 | 596 | 5,9 |
| 2018 | 563 | -2,3 |
| 2017 | 576 | -2,7 |
| 2016 | 592 | -0,2 |
| 2015 | 593 | -0,2 |
| 2014 | 594 | -4,2 |
| 2013 | 620 | 3,0 |
| 2012 | 602 | -4,3 |
| 2011 | 629 | -5,7 |
| 2010 | 667 | 0,3 |
| 2009 | 665 | -1,9 |
| 2008 | 678 | 2,1 |
| 2007 | 664 | - |
Kayışlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kayışlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kayışlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 516, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %90,5 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %6,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 401 | 90,5 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 28 | 6,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 8 | 1,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 0,2 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,2 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 516, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %88,0 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %5,7 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 387 | 88,0 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 25 | 5,7 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 10 | 2,3 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 8 | 1,8 |
| Afacan Kemal Can | BTP | 3 | 0,7 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,5 |
| Erhan Saltuk | DSP | 1 | 0,2 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 1 | 0,2 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Uğur Kara | HKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 516, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %90,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %6,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 391 | 90,7 |
| AK PARTİ | 27 | 6,3 |
| DEM Parti | 7 | 1,6 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| DSP | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
Kayışlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kayışlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 463, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %92,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %6,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 404 | 92,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 29 | 6,7 |
| Sinan Oğan | 3 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 463, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %93,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %6,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 399 | 93,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 29 | 6,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 463, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %74,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %6,8 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 318 | 74,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 29 | 6,8 |
| İYİ PARTİ | 29 | 6,8 |
| TİP | 24 | 5,6 |
| AK PARTİ | 19 | 4,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,9 |
| MHP | 2 | 0,5 |
| BBP | 1 | 0,2 |