Mithatpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 19.641 kişi (TÜİK).
Mithatpaşa Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mithatpaşa Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mithatpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 19.641 kişidir. 2007 yılında 22.834 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,4 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Mithatpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mithatpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 19.641 kişidir. 2007 yılında 22.834 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,0 azaldı.
Mithatpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mithatpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 19.641 | -0,2 |
| 2021 | 19.689 | -2,1 |
| 2020 | 20.107 | 1,8 |
| 2019 | 19.745 | -1,8 |
| 2018 | 20.105 | -0,5 |
| 2017 | 20.210 | -1,2 |
| 2016 | 20.462 | 0,1 |
| 2015 | 20.450 | -1,5 |
| 2014 | 20.754 | -2,7 |
| 2013 | 21.331 | -1,7 |
| 2012 | 21.695 | -2,2 |
| 2011 | 22.172 | -1,5 |
| 2010 | 22.511 | -0,6 |
| 2009 | 22.644 | 0,2 |
| 2008 | 22.590 | -1,1 |
| 2007 | 22.834 | - |
Mithatpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mithatpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mithatpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.811, sandığa gidenlerin oranı %68,3. En çok oyu %41,5 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %38,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 4.010 | 41,5 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 3.678 | 38,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1.002 | 10,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 415 | 4,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 180 | 1,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 151 | 1,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 33 | 0,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 30 | 0,3 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 25 | 0,3 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 25 | 0,3 |
| Diğer (15) | 114 | 1,1 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.811, sandığa gidenlerin oranı %68,2. En çok oyu %36,4 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,0 ile Oya Tekin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 3.479 | 36,4 |
| Oya Tekin | CHP | 3.450 | 36,0 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 1.215 | 12,7 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 726 | 7,6 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 209 | 2,2 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 177 | 1,9 |
| Fethullah Beyazçiçek | HÜDA PAR | 50 | 0,5 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 43 | 0,5 |
| Nevzat Toplukafa | MEMLEKET | 41 | 0,4 |
| Yakup Budak | SAADET | 39 | 0,4 |
| Diğer (13) | 140 | 1,5 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 14.811, sandığa gidenlerin oranı %68,3. En çok oyu %36,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.479 | 36,3 |
| CHP | 3.439 | 35,9 |
| DEM Parti | 1.289 | 13,4 |
| İYİ PARTİ | 556 | 5,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 244 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 192 | 2,0 |
| MEMLEKET | 52 | 0,5 |
| SAADET | 52 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 42 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 40 | 0,4 |
| Diğer (14) | 200 | 2,1 |
Mithatpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mithatpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.691, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %53,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.618 | 53,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.186 | 41,7 |
| Sinan Oğan | 602 | 4,8 |
| Muharrem İnce | 41 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.705, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %56,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.816 | 56,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.206 | 43,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 14.691, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %28,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.547 | 28,8 |
| CHP | 3.080 | 25,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.996 | 16,2 |
| İYİ PARTİ | 1.248 | 10,1 |
| MHP | 1.187 | 9,7 |
| TİP | 350 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 281 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 184 | 1,5 |
| MEMLEKET | 99 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 52 | 0,4 |
| Diğer (11) | 142 | 1,2 |