Salmanbeyli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Salmanbeyli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 275 kişi (TÜİK).
Salmanbeyli Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Salmanbeyli Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Salmanbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 275 kişidir. 2007 yılında 219 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %84,8 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Salmanbeyli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Salmanbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 275 kişidir. 2007 yılında 219 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,6 arttı.
Salmanbeyli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Salmanbeyli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 275 | -6,5 |
| 2021 | 294 | 5,0 |
| 2020 | 280 | -6,7 |
| 2019 | 300 | 0,0 |
| 2018 | 300 | 3,4 |
| 2017 | 290 | -0,7 |
| 2016 | 292 | 7,4 |
| 2015 | 272 | -1,1 |
| 2014 | 275 | -11,0 |
| 2013 | 309 | 1,6 |
| 2012 | 304 | -14,8 |
| 2011 | 357 | -7,3 |
| 2010 | 385 | -7,5 |
| 2009 | 416 | -8,0 |
| 2008 | 452 | 106,4 |
| 2007 | 219 | - |
Salmanbeyli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Salmanbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Salmanbeyli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %83,8 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %11,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 181 | 83,8 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 25 | 11,6 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 4 | 1,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,5 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %84,8 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %10,6 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 184 | 84,8 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 23 | 10,6 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 5 | 2,3 |
| Afacan Kemal Can | BTP | 2 | 0,9 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %84,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %9,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 185 | 84,5 |
| AK PARTİ | 21 | 9,6 |
| DEM Parti | 4 | 1,8 |
| BTP | 4 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Salmanbeyli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Salmanbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %90,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %8,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 195 | 90,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 19 | 8,8 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %89,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %10,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 191 | 89,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 10,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %81,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %8,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 176 | 81,5 |
| AK PARTİ | 19 | 8,8 |
| İYİ PARTİ | 6 | 2,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 2,3 |
| TİP | 3 | 1,4 |
| MHP | 2 | 0,9 |
| BBP | 1 | 0,5 |