Yenibaraj Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Yenibaraj Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 11.415 kişi (TÜİK).
Yenibaraj Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenibaraj Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenibaraj Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.415 kişidir. 2007 yılında 9.677 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,1 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yenibaraj Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenibaraj Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.415 kişidir. 2007 yılında 9.677 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,0 arttı.
Yenibaraj Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yenibaraj Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 11.415 | 1,7 |
| 2021 | 11.224 | 6,8 |
| 2020 | 10.506 | -0,1 |
| 2019 | 10.515 | 3,3 |
| 2018 | 10.180 | -0,7 |
| 2017 | 10.250 | -0,9 |
| 2016 | 10.347 | 2,7 |
| 2015 | 10.075 | -1,9 |
| 2014 | 10.267 | 0,1 |
| 2013 | 10.261 | -0,6 |
| 2012 | 10.319 | 3,4 |
| 2011 | 9.977 | 1,4 |
| 2010 | 9.844 | -2,4 |
| 2009 | 10.091 | 1,8 |
| 2008 | 9.910 | 2,4 |
| 2007 | 9.677 | - |
Yenibaraj Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenibaraj Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenibaraj Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.818, sandığa gidenlerin oranı %73,9. En çok oyu %63,8 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %26,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 4.050 | 63,8 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.679 | 26,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 245 | 3,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 162 | 2,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 75 | 1,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 38 | 0,6 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 17 | 0,3 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 14 | 0,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 11 | 0,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 11 | 0,2 |
| Diğer (13) | 50 | 0,8 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.818, sandığa gidenlerin oranı %73,8. En çok oyu %60,1 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %23,6 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 3.779 | 60,1 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 1.487 | 23,6 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 485 | 7,7 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 215 | 3,4 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 95 | 1,5 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 48 | 0,8 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 35 | 0,6 |
| Taner Özünal | DEVA PARTİSİ | 27 | 0,4 |
| Ahmet Faruk Ulaş | TİP | 19 | 0,3 |
| Yakup Budak | SAADET | 19 | 0,3 |
| Diğer (12) | 79 | 1,3 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 8.818, sandığa gidenlerin oranı %73,8. En çok oyu %60,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.760 | 60,2 |
| AK PARTİ | 1.454 | 23,3 |
| İYİ PARTİ | 344 | 5,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 262 | 4,2 |
| DEM Parti | 108 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 53 | 0,8 |
| TİP | 41 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 40 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 33 | 0,5 |
| MEMLEKET | 27 | 0,4 |
| Diğer (12) | 122 | 1,9 |
Yenibaraj Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenibaraj Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.772, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %71,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %23,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.599 | 71,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.856 | 23,7 |
| Sinan Oğan | 357 | 4,6 |
| Muharrem İnce | 13 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.775, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %75,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %25,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.674 | 75,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.896 | 25,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.772, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %48,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %16,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.788 | 48,6 |
| AK PARTİ | 1.262 | 16,2 |
| İYİ PARTİ | 1.238 | 15,9 |
| MHP | 469 | 6,0 |
| TİP | 314 | 4,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 262 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 159 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 75 | 1,0 |
| MEMLEKET | 61 | 0,8 |
| BBP | 32 | 0,4 |
| Diğer (10) | 74 | 0,9 |