Doğanbeyli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Doğanbeyli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 703 kişi (TÜİK).
Doğanbeyli Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Doğanbeyli Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Doğanbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 703 kişidir. 2013 yılında 776 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,8 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 703 |
Doğanbeyli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Doğanbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 703 kişidir. 2013 yılında 776 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,4 azaldı.
Doğanbeyli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Doğanbeyli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 703 | -0,6 |
| 2021 | 707 | -1,3 |
| 2020 | 716 | -4,9 |
| 2019 | 753 | 0,4 |
| 2018 | 750 | -2,3 |
| 2017 | 768 | -11,8 |
| 2016 | 871 | 12,5 |
| 2015 | 774 | 0,4 |
| 2014 | 771 | -0,6 |
| 2013 | 776 | - |
Doğanbeyli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Doğanbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Doğanbeyli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 599, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %46,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %45,5 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 217 | 46,0 |
| Zeydan Karalar | CHP | 215 | 45,5 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 23 | 4,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 12 | 2,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,2 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,2 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 599, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %43,8 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı, ikinci sırada %40,6 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Aktürk | CHP | 204 | 43,8 |
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 189 | 40,6 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 53 | 11,4 |
| Recep Balı | İYİ PARTİ | 17 | 3,6 |
| Mehmet Gül | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Musa Özkan | SAADET | 1 | 0,2 |
| Güssüm Kafadar | Bağımsız | 1 | 0,2 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 599, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %42,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 198 | 42,6 |
| AK PARTİ | 178 | 38,3 |
| YENİDEN REFAH | 52 | 11,2 |
| İYİ PARTİ | 34 | 7,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| BTP | 1 | 0,2 |
| SAADET | 1 | 0,2 |
Doğanbeyli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Doğanbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %61,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 302 | 61,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 169 | 34,2 |
| Sinan Oğan | 23 | 4,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %61,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 312 | 61,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 194 | 38,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %35,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 179 | 35,8 |
| CHP | 139 | 27,8 |
| MHP | 84 | 16,8 |
| İYİ PARTİ | 36 | 7,2 |
| YENİDEN REFAH | 28 | 5,6 |
| BBP | 9 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,4 |
| AB | 3 | 0,6 |
| MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| MİLLET | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |