Taşpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Taşpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 63 kişi (TÜİK).
Taşpınar Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taşpınar Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taşpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 63 kişidir. 2013 yılında 70 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %76,5 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 18,794 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 63 |
Taşpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Taşpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 63 kişidir. 2013 yılında 70 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,0 azaldı.
Taşpınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Taşpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 63 | 1,6 |
| 2021 | 62 | -3,1 |
| 2020 | 64 | -5,9 |
| 2019 | 68 | 0,0 |
| 2018 | 68 | 6,2 |
| 2017 | 64 | -11,1 |
| 2016 | 72 | -1,4 |
| 2015 | 73 | -6,4 |
| 2014 | 78 | 11,4 |
| 2013 | 70 | - |
Taşpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taşpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taşpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %94,0 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %4,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 47 | 94,0 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 2 | 4,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 1 | 2,0 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %76,5 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı, ikinci sırada %23,5 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Aktürk | CHP | 39 | 76,5 |
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 12 | 23,5 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %82,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 41 | 82,0 |
| AK PARTİ | 9 | 18,0 |
Taşpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taşpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %97,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %2,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 97,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1 | 2,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %104,2. En çok oyu %94,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %6,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 94,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3 | 6,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %64,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %20,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 31 | 64,6 |
| İYİ PARTİ | 10 | 20,8 |
| MHP | 3 | 6,2 |
| SOL PARTİ | 2 | 4,2 |