Tozlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Tozlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 116 kişi (TÜİK).
Tozlu Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tozlu Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tozlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 116 kişidir. 2013 yılında 117 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,5 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 23,827 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 116 |
Tozlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tozlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 116 kişidir. 2013 yılında 117 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,9 azaldı.
Tozlu Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tozlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 116 | -7,9 |
| 2021 | 126 | -6,0 |
| 2020 | 134 | -2,2 |
| 2019 | 137 | 6,2 |
| 2018 | 129 | 5,7 |
| 2017 | 122 | -10,3 |
| 2016 | 136 | 15,3 |
| 2015 | 118 | -4,8 |
| 2014 | 124 | 6,0 |
| 2013 | 117 | - |
Tozlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tozlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tozlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %51,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %46,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 48 | 51,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 43 | 46,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 1,1 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %50,5 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %47,3 ile Ahmet Aktürk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 47 | 50,5 |
| Ahmet Aktürk | CHP | 44 | 47,3 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| Mehmet Gül | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %52,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %44,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 48 | 52,8 |
| CHP | 40 | 44,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 2,2 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,1 |
Tozlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tozlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 100, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %74,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 68 | 74,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 22,0 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 100, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %76,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 72 | 76,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 23,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 100, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %44,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 40 | 44,4 |
| MHP | 24 | 26,7 |
| CHP | 11 | 12,2 |
| İYİ PARTİ | 6 | 6,7 |
| BBP | 3 | 3,3 |
| MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| TİP | 1 | 1,1 |
| AB | 1 | 1,1 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| Diğer (1) | 1 | 1,1 |