Hamzalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yumurtalık, Adana)
Adana ili Yumurtalık ilçesine bağlı Hamzalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 522 kişi (TÜİK).
Hamzalı Mahallesi, Adana ilinin Yumurtalık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hamzalı Mahallesi'nin haritası, Yumurtalık ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hamzalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 522 kişidir. 2013 yılında 383 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,2 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 11,338 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 522 |
Hamzalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hamzalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 522 kişidir. 2013 yılında 383 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,3 arttı.
Hamzalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hamzalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 522 | -58,1 |
| 2021 | 1.245 | 88,1 |
| 2020 | 662 | 110,2 |
| 2019 | 315 | 0,0 |
| 2018 | 315 | 3,3 |
| 2017 | 305 | -9,8 |
| 2016 | 338 | -5,1 |
| 2015 | 356 | -2,7 |
| 2014 | 366 | -4,4 |
| 2013 | 383 | - |
Hamzalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hamzalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hamzalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 271, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %53,0 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %31,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 123 | 53,0 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 74 | 31,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 13 | 5,6 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 6 | 2,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 5 | 2,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,9 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,9 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 0,4 |
| Eyyup Kebude | YTP | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,3 |
Yumurtalık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 271, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %40,2 ile Erdinç Altıok (CHP) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Aydın Kütükoğlu (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdinç Altıok | CHP | 92 | 40,2 |
| Aydın Kütükoğlu | MHP | 63 | 27,5 |
| Turgay Özözen | ZAFER PARTİSİ | 40 | 17,5 |
| Şahin Olgun | İYİ PARTİ | 12 | 5,2 |
| Uğur Karataş | DEVA PARTİSİ | 11 | 4,8 |
| Kenan Solak | HÜDA PAR | 4 | 1,8 |
| Kenan Deniz | DP | 3 | 1,3 |
| Enver Çelik | YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| Mehdi Veli Yüksekal | BTP | 1 | 0,4 |
| Mustafa Örün | MİLLET | 1 | 0,4 |
Yumurtalık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 271, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %40,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 94 | 40,0 |
| MHP | 62 | 26,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 40 | 17,0 |
| DEVA PARTİSİ | 16 | 6,8 |
| İYİ PARTİ | 10 | 4,3 |
| DP | 5 | 2,1 |
| HÜDA PAR | 4 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| TİP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Hamzalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hamzalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 261, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %49,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 111 | 49,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 104 | 46,0 |
| Sinan Oğan | 9 | 4,0 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 261, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %50,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 118 | 50,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 116 | 49,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 261, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %30,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 70 | 30,3 |
| İYİ PARTİ | 69 | 29,9 |
| CHP | 43 | 18,6 |
| MHP | 30 | 13,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,2 |
| MEMLEKET | 2 | 0,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| TİP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |