Kuzupınarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yumurtalık, Adana)
Adana ili Yumurtalık ilçesine bağlı Kuzupınarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.538 kişi (TÜİK).
Kuzupınarı Mahallesi, Adana ilinin Yumurtalık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kuzupınarı Mahallesi'nin haritası, Yumurtalık ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kuzupınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.538 kişidir. 2013 yılında 1.706 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %29,6 ile Enver Çelik (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 34,672 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.538 |
Kuzupınarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kuzupınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.538 kişidir. 2013 yılında 1.706 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,8 azaldı.
Kuzupınarı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kuzupınarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.538 | -2,3 |
| 2021 | 1.574 | -0,6 |
| 2020 | 1.584 | -0,9 |
| 2019 | 1.598 | -2,3 |
| 2018 | 1.636 | -2,0 |
| 2017 | 1.669 | -0,8 |
| 2016 | 1.682 | 0,8 |
| 2015 | 1.668 | -2,8 |
| 2014 | 1.716 | 0,6 |
| 2013 | 1.706 | - |
Kuzupınarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kuzupınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kuzupınarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.203, sandığa gidenlerin oranı %87,6. En çok oyu %40,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,7 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 407 | 40,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 356 | 35,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 138 | 13,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 57 | 5,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 10 | 1,0 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 4 | 0,4 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 4 | 0,4 |
| Hakan Buldu | DSP | 3 | 0,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| Diğer (8) | 9 | 0,9 |
Yumurtalık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.203, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %29,6 ile Enver Çelik (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %28,4 ile Erdinç Altıok (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Enver Çelik | YENİDEN REFAH | 292 | 29,6 |
| Erdinç Altıok | CHP | 280 | 28,4 |
| Aydın Kütükoğlu | MHP | 257 | 26,1 |
| Şahin Olgun | İYİ PARTİ | 69 | 7,0 |
| Kenan Deniz | DP | 50 | 5,1 |
| Süleyman İnci | SAADET | 10 | 1,0 |
| Turgay Özözen | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,6 |
| Eray Bulduk | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 0,5 |
| Uğur Karataş | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,5 |
| Kenan Solak | HÜDA PAR | 4 | 0,4 |
| Diğer (5) | 8 | 0,8 |
Yumurtalık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.203, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %28,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 279 | 28,9 |
| MHP | 271 | 28,1 |
| YENİDEN REFAH | 258 | 26,7 |
| İYİ PARTİ | 78 | 8,1 |
| DP | 47 | 4,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 7 | 0,7 |
| SAADET | 7 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 6 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,5 |
| TKP | 3 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 0,5 |
Kuzupınarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kuzupınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.139, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %72,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 737 | 72,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 227 | 22,3 |
| Sinan Oğan | 42 | 4,1 |
| Muharrem İnce | 12 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.139, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %73,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 728 | 73,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 265 | 26,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.139, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %47,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 477 | 47,8 |
| MHP | 230 | 23,1 |
| CHP | 128 | 12,8 |
| İYİ PARTİ | 95 | 9,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 1,2 |
| MEMLEKET | 7 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 6 | 0,6 |
| BBP | 6 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 0,3 |
| Diğer (5) | 11 | 1,1 |