Ağzıbüyük Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Ağzıbüyük Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 303 kişi (TÜİK).
Ağzıbüyük Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ağzıbüyük Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ağzıbüyük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 303 kişidir. 2007 yılında 272 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,5 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Ağzıbüyük Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ağzıbüyük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 303 kişidir. 2007 yılında 272 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %11,4 arttı.
Ağzıbüyük Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ağzıbüyük Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 303 | 4,5 |
| 2021 | 290 | -8,5 |
| 2020 | 317 | 6,4 |
| 2019 | 298 | 0,3 |
| 2018 | 297 | -4,5 |
| 2017 | 311 | -1,0 |
| 2016 | 314 | 4,0 |
| 2015 | 302 | 3,8 |
| 2014 | 291 | -3,3 |
| 2013 | 301 | -1,0 |
| 2012 | 304 | 7,0 |
| 2011 | 284 | 2,2 |
| 2010 | 278 | 5,7 |
| 2009 | 263 | -3,0 |
| 2008 | 271 | -0,4 |
| 2007 | 272 | - |
Ağzıbüyük Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ağzıbüyük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ağzıbüyük Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %50,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 82 | 50,0 |
| Zeydan Karalar | CHP | 69 | 42,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 5 | 3,0 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 3 | 1,8 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 1,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,6 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 1 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %62,5 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,0 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 100 | 62,5 |
| Ali Demirçalı | CHP | 32 | 20,0 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 12 | 7,5 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 6 | 3,8 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 5 | 3,1 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,9 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 2 | 1,2 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %60,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 95 | 60,5 |
| CHP | 32 | 20,4 |
| İYİ PARTİ | 14 | 8,9 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,2 |
| HÜDA PAR | 5 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,9 |
| DEM Parti | 2 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
Ağzıbüyük Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ağzıbüyük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %72,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 126 | 72,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 20,0 |
| Sinan Oğan | 12 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 201, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %68,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 126 | 68,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 58 | 31,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %56,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 101 | 56,1 |
| CHP | 25 | 13,9 |
| MHP | 18 | 10,0 |
| İYİ PARTİ | 17 | 9,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,3 |
| MEMLEKET | 4 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 1,1 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,6 |
| AB | 1 | 0,6 |