Beyköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Beyköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 110 kişi (TÜİK).
Beyköy Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beyköy Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beyköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 110 kişidir. 2007 yılında 193 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %43,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,3 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Beyköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beyköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 110 kişidir. 2007 yılında 193 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %43,0 azaldı.
Beyköy Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Beyköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 110 | 1,9 |
| 2021 | 108 | -7,7 |
| 2020 | 117 | 1,7 |
| 2019 | 115 | -8,7 |
| 2018 | 126 | 11,5 |
| 2017 | 113 | -11,0 |
| 2016 | 127 | -9,3 |
| 2015 | 140 | 10,2 |
| 2014 | 127 | 8,5 |
| 2013 | 117 | 3,5 |
| 2012 | 113 | 0,9 |
| 2011 | 112 | 0,9 |
| 2010 | 111 | -16,5 |
| 2009 | 133 | -12,5 |
| 2008 | 152 | -21,2 |
| 2007 | 193 | - |
Beyköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beyköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beyköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 88, sandığa gidenlerin oranı %78,4. En çok oyu %47,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 31 | 47,0 |
| Zeydan Karalar | CHP | 22 | 33,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 9 | 13,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 1 | 1,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 1,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 1,5 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 88, sandığa gidenlerin oranı %78,4. En çok oyu %45,3 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,6 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 29 | 45,3 |
| Ali Demirçalı | CHP | 17 | 26,6 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 10 | 15,6 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 3 | 4,7 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 2 | 3,1 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |
| Cihan Aydar | TİP | 1 | 1,6 |
| Osman Söyler | SAADET | 1 | 1,6 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 88, sandığa gidenlerin oranı %78,4. En çok oyu %43,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 27 | 43,5 |
| CHP | 15 | 24,2 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 16,1 |
| DEM Parti | 2 | 3,2 |
| HÜDA PAR | 2 | 3,2 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |
| BTP | 1 | 1,6 |
| TİP | 1 | 1,6 |
| SAADET | 1 | 1,6 |
Beyköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beyköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 83, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %76,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 59 | 76,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 22,1 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 83, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %79,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 61 | 79,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 20,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 83, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %59,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 46 | 59,7 |
| CHP | 9 | 11,7 |
| MHP | 8 | 10,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 7,8 |
| İYİ PARTİ | 5 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,6 |
| MEMLEKET | 1 | 1,3 |