Eğriağaç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Eğriağaç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 188 kişi (TÜİK).
Eğriağaç Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Eğriağaç Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Eğriağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 188 kişidir. 2007 yılında 204 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,3 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Eğriağaç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Eğriağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 188 kişidir. 2007 yılında 204 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %7,8 azaldı.
Eğriağaç Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Eğriağaç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 188 | 8,7 |
| 2021 | 173 | -13,5 |
| 2020 | 200 | -4,3 |
| 2019 | 209 | -9,9 |
| 2018 | 232 | 7,4 |
| 2017 | 216 | 2,4 |
| 2016 | 211 | 1,9 |
| 2015 | 207 | 4,5 |
| 2014 | 198 | 8,8 |
| 2013 | 182 | 6,4 |
| 2012 | 171 | 0,0 |
| 2011 | 171 | 0,6 |
| 2010 | 170 | -10,1 |
| 2009 | 189 | -1,0 |
| 2008 | 191 | -6,4 |
| 2007 | 204 | - |
Eğriağaç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Eğriağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Eğriağaç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 204, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %45,9 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %44,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 84 | 45,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 82 | 44,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 2,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 3 | 1,6 |
| Sevil Aracı | EMEP | 2 | 1,1 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 204, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %48,3 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 85 | 48,3 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 72 | 40,9 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 4,0 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 6 | 3,4 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 5 | 2,8 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 204, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %50,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 86 | 50,6 |
| AK PARTİ | 66 | 38,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 4,1 |
| İYİ PARTİ | 5 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,4 |
| DEM Parti | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
Eğriağaç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Eğriağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 129, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %59,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 73 | 59,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 31,7 |
| Sinan Oğan | 11 | 8,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 129, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %66,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 78 | 66,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40 | 33,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 129, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %44,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 53 | 44,2 |
| CHP | 32 | 26,7 |
| MHP | 17 | 14,2 |
| İYİ PARTİ | 6 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,5 |
| MEMLEKET | 2 | 1,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,8 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,8 |