Esenler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Esenler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 168 kişi (TÜİK).
Esenler Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Esenler Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Esenler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 168 kişidir. 2007 yılında 258 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %68,5 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Esenler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Esenler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 168 kişidir. 2007 yılında 258 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,9 azaldı.
Esenler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Esenler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 168 | -6,1 |
| 2021 | 179 | -1,1 |
| 2020 | 181 | -6,2 |
| 2019 | 193 | -13,5 |
| 2018 | 223 | 7,2 |
| 2017 | 208 | -0,5 |
| 2016 | 209 | -4,1 |
| 2015 | 218 | -1,4 |
| 2014 | 221 | -4,7 |
| 2013 | 232 | 3,1 |
| 2012 | 225 | 4,2 |
| 2011 | 216 | -8,1 |
| 2010 | 235 | 2,6 |
| 2009 | 229 | -6,1 |
| 2008 | 244 | -5,4 |
| 2007 | 258 | - |
Esenler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Esenler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Esenler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %68,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 80 | 68,4 |
| Zeydan Karalar | CHP | 30 | 25,6 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 1,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,8 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %68,5 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,4 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 76 | 68,5 |
| Ali Demirçalı | CHP | 26 | 23,4 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 2 | 1,8 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 2 | 1,8 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 1 | 0,9 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| Adil Işık | MİLLET | 1 | 0,9 |
| İbrahim Avşar | AP | 1 | 0,9 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %66,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 66,1 |
| CHP | 28 | 25,7 |
| DEM Parti | 3 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| EMEP | 1 | 0,9 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
Esenler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Esenler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %68,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 79 | 68,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 28,7 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %69,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 81 | 69,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 30,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %33,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 37 | 33,3 |
| MHP | 33 | 29,7 |
| CHP | 12 | 10,8 |
| İYİ PARTİ | 9 | 8,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 7,2 |
| TİP | 5 | 4,5 |
| AB | 3 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| TKH | 1 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,9 |