Herekli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Herekli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 126 kişi (TÜİK).
Herekli Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Herekli Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Herekli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 126 kişidir. 2007 yılında 157 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %19,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,0 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Herekli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Herekli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 126 kişidir. 2007 yılında 157 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %19,7 azaldı.
Herekli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Herekli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 126 | -10,0 |
| 2021 | 140 | -7,3 |
| 2020 | 151 | -5,6 |
| 2019 | 160 | -2,4 |
| 2018 | 164 | 3,8 |
| 2017 | 158 | 9,7 |
| 2016 | 144 | -4,0 |
| 2015 | 150 | 1,4 |
| 2014 | 148 | 0,0 |
| 2013 | 148 | -1,3 |
| 2012 | 150 | 6,4 |
| 2011 | 141 | -5,4 |
| 2010 | 149 | 2,1 |
| 2009 | 146 | 2,1 |
| 2008 | 143 | -8,9 |
| 2007 | 157 | - |
Herekli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Herekli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Herekli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %60,0 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,5 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 48 | 60,0 |
| Zeydan Karalar | CHP | 22 | 27,5 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 5 | 6,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 2 | 2,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 2,5 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 1,2 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %61,0 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %20,8 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 47 | 61,0 |
| Ali Demirçalı | CHP | 16 | 20,8 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 9 | 11,7 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 1 | 1,3 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 1 | 1,3 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 1 | 1,3 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 1 | 1,3 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %44,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,8 ile ZAFER PARTİSİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 35 | 44,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 21,8 |
| CHP | 14 | 17,9 |
| DEM Parti | 3 | 3,9 |
| HÜDA PAR | 3 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 2 | 2,6 |
| DSP | 1 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| BTP | 1 | 1,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,3 |
Herekli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Herekli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %68,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 60 | 68,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 29,6 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %98,9. En çok oyu %68,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 62 | 68,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 31,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %97,8. En çok oyu %40,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 35 | 40,7 |
| MHP | 21 | 24,4 |
| İYİ PARTİ | 10 | 11,6 |
| CHP | 9 | 10,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 4,7 |
| TİP | 2 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |