Kamışlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Kamışlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 68 kişi (TÜİK).
Kamışlı Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kamışlı Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kamışlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 68 kişidir. 2007 yılında 52 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,1 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kamışlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kamışlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 68 kişidir. 2007 yılında 52 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,8 arttı.
Kamışlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kamışlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 68 | 1,5 |
| 2021 | 67 | -4,3 |
| 2020 | 70 | -12,5 |
| 2019 | 80 | 1,3 |
| 2018 | 79 | 88,1 |
| 2017 | 42 | -10,6 |
| 2016 | 47 | 4,4 |
| 2015 | 45 | 2,3 |
| 2014 | 44 | -2,2 |
| 2013 | 45 | 12,5 |
| 2012 | 40 | -11,1 |
| 2011 | 45 | 12,5 |
| 2010 | 40 | -16,7 |
| 2009 | 48 | -28,4 |
| 2008 | 67 | 28,8 |
| 2007 | 52 | - |
Kamışlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kamışlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kamışlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 59, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %59,3 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %31,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 32 | 59,3 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 17 | 31,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 3 | 5,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 1 | 1,9 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 1,9 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 59, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %55,1 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %36,7 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 27 | 55,1 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 18 | 36,7 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 3 | 6,1 |
| Osman Söyler | SAADET | 1 | 2,0 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 59, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %60,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 29 | 60,4 |
| AK PARTİ | 15 | 31,2 |
| DEM Parti | 2 | 4,2 |
| İYİ PARTİ | 1 | 2,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,1 |
Kamışlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kamışlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %107,3. En çok oyu %50,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 50,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 29 | 49,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %107,3. En çok oyu %61,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 36 | 61,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 23 | 39,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %107,3. En çok oyu %39,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 23 | 39,7 |
| AK PARTİ | 15 | 25,9 |
| MHP | 7 | 12,1 |
| İYİ PARTİ | 4 | 6,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 5,2 |
| SOL PARTİ | 2 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,5 |