Köklüce Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Köklüce Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.088 kişi (TÜİK).
Köklüce Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Köklüce Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Köklüce Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.088 kişidir. 2007 yılında 958 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %85,4 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Köklüce Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Köklüce Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.088 kişidir. 2007 yılında 958 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,6 arttı.
Köklüce Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Köklüce Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.088 | 4,7 |
| 2021 | 1.039 | 2,1 |
| 2020 | 1.018 | 1,9 |
| 2019 | 999 | -8,9 |
| 2018 | 1.096 | 1,2 |
| 2017 | 1.083 | -0,2 |
| 2016 | 1.085 | 1,1 |
| 2015 | 1.073 | -3,8 |
| 2014 | 1.115 | -3,5 |
| 2013 | 1.156 | 11,5 |
| 2012 | 1.037 | -2,2 |
| 2011 | 1.060 | 0,2 |
| 2010 | 1.058 | 0,0 |
| 2009 | 1.058 | 1,5 |
| 2008 | 1.042 | 8,8 |
| 2007 | 958 | - |
Köklüce Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Köklüce Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Köklüce Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 828, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %87,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %9,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 615 | 87,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 68 | 9,7 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 7 | 1,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 4 | 0,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 2 | 0,3 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,1 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,1 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 828, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %85,4 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %10,8 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 590 | 85,4 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 75 | 10,8 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 11 | 1,6 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 4 | 0,6 |
| Ahmet Ergör | BTP | 4 | 0,6 |
| Cihan Aydar | TİP | 3 | 0,4 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 1 | 0,1 |
| Selim Dağlı | OCAK | 1 | 0,1 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 828, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %84,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %9,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 595 | 84,2 |
| AK PARTİ | 64 | 9,1 |
| DEM Parti | 17 | 2,4 |
| BTP | 6 | 0,8 |
| TİP | 6 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 3 | 0,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| TKH | 3 | 0,4 |
| Diğer (2) | 3 | 0,4 |
Köklüce Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Köklüce Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 771, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %89,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %10,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 625 | 89,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 71 | 10,2 |
| Sinan Oğan | 2 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 771, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %90,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %9,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 660 | 90,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 69 | 9,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 771, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %66,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %13,0 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 458 | 66,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 90 | 13,0 |
| AK PARTİ | 59 | 8,5 |
| TİP | 58 | 8,4 |
| İYİ PARTİ | 10 | 1,4 |
| MHP | 3 | 0,4 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,1 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |