Mutlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Mutlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.078 kişi (TÜİK).
Mutlu Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mutlu Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.078 kişidir. 2007 yılında 1.032 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,1 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Mutlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mutlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.078 kişidir. 2007 yılında 1.032 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,5 arttı.
Mutlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mutlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.078 | 2,1 |
| 2021 | 1.056 | -2,8 |
| 2020 | 1.086 | -1,9 |
| 2019 | 1.107 | 0,1 |
| 2018 | 1.106 | -4,6 |
| 2017 | 1.159 | 5,9 |
| 2016 | 1.094 | -4,5 |
| 2015 | 1.145 | -0,3 |
| 2014 | 1.148 | -1,0 |
| 2013 | 1.160 | 0,7 |
| 2012 | 1.152 | 1,3 |
| 2011 | 1.137 | 5,9 |
| 2010 | 1.074 | 0,8 |
| 2009 | 1.065 | 1,7 |
| 2008 | 1.047 | 1,5 |
| 2007 | 1.032 | - |
Mutlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mutlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 750, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %41,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %40,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 244 | 41,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 239 | 40,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 24 | 4,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 23 | 3,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 22 | 3,7 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 14 | 2,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 8 | 1,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,2 |
| Hakan Buldu | DSP | 2 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 0,7 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 750, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %41,1 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,1 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 237 | 41,1 |
| Ali Demirçalı | CHP | 220 | 38,1 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 33 | 5,7 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 24 | 4,2 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 20 | 3,5 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 16 | 2,8 |
| Osman Söyler | SAADET | 11 | 1,9 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,4 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 2 | 0,3 |
| Ahmet Ergör | BTP | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 0,7 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 750, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %40,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %37,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 230 | 40,4 |
| CHP | 214 | 37,6 |
| HÜDA PAR | 24 | 4,2 |
| DSP | 21 | 3,7 |
| İYİ PARTİ | 20 | 3,5 |
| DEM Parti | 17 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,6 |
| SAADET | 8 | 1,4 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Diğer (7) | 10 | 1,8 |
Mutlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mutlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 751, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %54,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 334 | 54,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 256 | 41,9 |
| Sinan Oğan | 18 | 3,0 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 754, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %54,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 328 | 54,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 280 | 46,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 751, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %39,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 240 | 39,8 |
| CHP | 133 | 22,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 68 | 11,3 |
| MHP | 57 | 9,4 |
| İYİ PARTİ | 51 | 8,5 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 3,5 |
| TİP | 8 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| MİLLET | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 6 | 1,0 |