Yalnızca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Yalnızca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 222 kişi (TÜİK).
Yalnızca Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yalnızca Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yalnızca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 222 kişidir. 2007 yılında 256 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,9 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yalnızca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yalnızca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 222 kişidir. 2007 yılında 256 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,3 azaldı.
Yalnızca Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yalnızca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 222 | 5,7 |
| 2021 | 210 | 2,4 |
| 2020 | 205 | 2,5 |
| 2019 | 200 | -12,3 |
| 2018 | 228 | 14,6 |
| 2017 | 199 | -0,5 |
| 2016 | 200 | -2,4 |
| 2015 | 205 | 4,1 |
| 2014 | 197 | 4,8 |
| 2013 | 188 | 5,6 |
| 2012 | 178 | -4,3 |
| 2011 | 186 | -9,3 |
| 2010 | 205 | -3,8 |
| 2009 | 213 | -13,4 |
| 2008 | 246 | -3,9 |
| 2007 | 256 | - |
Yalnızca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yalnızca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yalnızca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 151, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %38,7 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 46 | 38,7 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 45 | 37,8 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 7 | 5,9 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 7 | 5,9 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 4,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 4 | 3,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 0,8 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,8 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 151, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %40,9 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 47 | 40,9 |
| Ali Demirçalı | CHP | 35 | 30,4 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 11 | 9,6 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 6 | 5,2 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 5 | 4,3 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 5 | 4,3 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 1 | 0,9 |
| Ahmet Ergör | BTP | 1 | 0,9 |
| Aziz Kandemir | GELECEK PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Diğer (1) | 1 | 0,9 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 151, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %39,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 45 | 39,1 |
| CHP | 33 | 28,7 |
| HÜDA PAR | 11 | 9,6 |
| DEM Parti | 9 | 7,8 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| DSP | 1 | 0,9 |
| TKP | 1 | 0,9 |
| Diğer (3) | 3 | 2,6 |
Yalnızca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yalnızca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %57,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 68 | 57,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 50 | 42,0 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %55,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 67 | 55,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 54 | 44,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 138, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %43,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 53 | 43,8 |
| CHP | 25 | 20,7 |
| İYİ PARTİ | 14 | 11,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 13 | 10,7 |
| MHP | 11 | 9,1 |
| TİP | 2 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |