Danaçalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Danaçalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 141 kişi (TÜİK).
Danaçalı Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Danaçalı Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Danaçalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 141 kişidir. 2013 yılında 186 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %89,1 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 11,889 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 141 |
Danaçalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Danaçalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 141 kişidir. 2013 yılında 186 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,2 azaldı.
Danaçalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Danaçalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 141 | 1,4 |
| 2021 | 139 | -6,7 |
| 2020 | 149 | 0,0 |
| 2019 | 149 | 0,7 |
| 2018 | 148 | -2,0 |
| 2017 | 151 | -7,4 |
| 2016 | 163 | 0,0 |
| 2015 | 163 | -10,4 |
| 2014 | 182 | -2,2 |
| 2013 | 186 | - |
Danaçalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Danaçalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Danaçalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 159, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %88,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %6,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 116 | 88,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 9 | 6,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 3,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 159, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %89,1 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %5,1 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 123 | 89,1 |
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 7 | 5,1 |
| Mustafa Oktay | CHP | 4 | 2,9 |
| Sevim Alkış | İYİ PARTİ | 3 | 2,2 |
| İsmail Şaşkın | SAADET | 1 | 0,7 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 159, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %86,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %5,3 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 115 | 86,5 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,3 |
| CHP | 3 | 2,3 |
| SAADET | 2 | 1,5 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
Danaçalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Danaçalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 131, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %94,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %3,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 112 | 94,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 3,4 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,7 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 131, sandığa gidenlerin oranı %93,9. En çok oyu %96,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %3,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 115 | 96,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 3,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 131, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %84,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %4,9 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 103 | 84,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 4,9 |
| MHP | 5 | 4,1 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,3 |
| CHP | 2 | 1,6 |
| HAK-PAR | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |