Gedikler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Büyükorhan, Bursa)
Bursa ili Büyükorhan ilçesine bağlı Gedikler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 201 kişi (TÜİK).
Gedikler Mahallesi, Bursa ilinin Büyükorhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gedikler Mahallesi'nin haritası, Büyükorhan ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gedikler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 201 kişidir. 2013 yılında 241 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,5 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 13,947 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 201 |
Gedikler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gedikler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 201 kişidir. 2013 yılında 241 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,6 azaldı.
Gedikler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gedikler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 201 | 4,1 |
| 2021 | 193 | -5,9 |
| 2020 | 205 | 2,0 |
| 2019 | 201 | -3,4 |
| 2018 | 208 | 2,5 |
| 2017 | 203 | -1,9 |
| 2016 | 207 | -1,0 |
| 2015 | 209 | -9,5 |
| 2014 | 231 | -4,1 |
| 2013 | 241 | - |
Gedikler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gedikler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gedikler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %47,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 105 | 47,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 59 | 26,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 45 | 20,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 2,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 1,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,5 |
Büyükorhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %46,5 ile Kamil Turhan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,4 ile Ahmet Korkmaz (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kamil Turhan | AK PARTİ | 101 | 46,5 |
| Ahmet Korkmaz | YENİDEN REFAH | 79 | 36,4 |
| Mustafa Oktay | CHP | 17 | 7,8 |
| Sevim Alkış | İYİ PARTİ | 14 | 6,5 |
| Feride Şimşek | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| İsmail Şaşkın | SAADET | 2 | 0,9 |
| Talha Akçay | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Büyükorhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 250, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %47,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,2 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 101 | 47,2 |
| YENİDEN REFAH | 71 | 33,2 |
| CHP | 19 | 8,9 |
| İYİ PARTİ | 17 | 7,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,9 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Gedikler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gedikler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %90,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 142 | 90,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 8,3 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %88,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 140 | 88,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 11,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 174, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %64,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 103 | 64,8 |
| MHP | 19 | 11,9 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 7,5 |
| İYİ PARTİ | 11 | 6,9 |
| CHP | 3 | 1,9 |
| HAK-PAR | 2 | 1,3 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| TKP | 1 | 0,6 |
| BBP | 1 | 0,6 |
| AB | 1 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 1,9 |