Eşref Dinçer Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gemlik, Bursa)
Bursa ili Gemlik ilçesine bağlı Eşref Dinçer Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 20.779 kişi (TÜİK).
Eşref Dinçer Mahallesi, Bursa ilinin Gemlik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Eşref Dinçer Mahallesi'nin haritası, Gemlik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Eşref Dinçer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 20.779 kişidir. 2007 yılında 13.370 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %55,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,2 ile Refik Yılmaz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Eşref Dinçer Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Eşref Dinçer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 20.779 kişidir. 2007 yılında 13.370 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %55,4 arttı.
Eşref Dinçer Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Eşref Dinçer Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 20.779 | 4,7 |
| 2021 | 19.853 | 3,8 |
| 2020 | 19.131 | 6,4 |
| 2019 | 17.972 | 4,7 |
| 2018 | 17.172 | 3,8 |
| 2017 | 16.550 | 3,7 |
| 2016 | 15.963 | 2,0 |
| 2015 | 15.650 | 4,3 |
| 2014 | 15.006 | 3,1 |
| 2013 | 14.556 | 0,3 |
| 2012 | 14.506 | -0,0 |
| 2011 | 14.512 | 0,5 |
| 2010 | 14.445 | 3,5 |
| 2009 | 13.952 | 2,6 |
| 2008 | 13.601 | 1,7 |
| 2007 | 13.370 | - |
Eşref Dinçer Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Eşref Dinçer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Eşref Dinçer Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 15.597, sandığa gidenlerin oranı %78,3. En çok oyu %47,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 5.517 | 47,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 4.585 | 39,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 568 | 4,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 377 | 3,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 217 | 1,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 179 | 1,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 144 | 1,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 29 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 18 | 0,1 |
| Hasan Aydın | BTP | 15 | 0,1 |
| Diğer (17) | 99 | 0,9 |
Gemlik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 15.597, sandığa gidenlerin oranı %78,3. En çok oyu %42,2 ile Refik Yılmaz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Şükrü Deviren (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Refik Yılmaz | AK PARTİ | 4.951 | 42,2 |
| Şükrü Deviren | CHP | 4.572 | 39,0 |
| Gençay Yılmaz | YENİDEN REFAH | 801 | 6,8 |
| Hadice Ateş | DEM Parti | 410 | 3,5 |
| Ahmet Vakkas Yıldız | SAADET | 279 | 2,4 |
| Nilüfer Toprakçı | ZAFER PARTİSİ | 193 | 1,6 |
| Ertuğrul Yavuz | İYİ PARTİ | 163 | 1,4 |
| Bayram Önal | Bağımsız | 81 | 0,7 |
| Zülfikar Zülküf Çoban | HÜDA PAR | 62 | 0,5 |
| Cihan Palabıyık | GELECEK PARTİSİ | 53 | 0,5 |
| Diğer (7) | 153 | 1,3 |
Gemlik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 15.597, sandığa gidenlerin oranı %78,3. En çok oyu %43,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.045 | 43,3 |
| CHP | 4.189 | 36,0 |
| YENİDEN REFAH | 850 | 7,3 |
| DEM Parti | 452 | 3,9 |
| SAADET | 310 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 282 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 207 | 1,8 |
| HÜDA PAR | 76 | 0,7 |
| GELECEK PARTİSİ | 55 | 0,5 |
| MEMLEKET | 41 | 0,3 |
| Diğer (10) | 134 | 1,2 |
Eşref Dinçer Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Eşref Dinçer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.323, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %56,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.798 | 56,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.888 | 35,6 |
| Sinan Oğan | 985 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 54 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.337, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %60,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.875 | 60,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.261 | 40,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.323, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %39,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.314 | 39,0 |
| CHP | 2.738 | 20,1 |
| MHP | 1.920 | 14,1 |
| İYİ PARTİ | 1.058 | 7,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.013 | 7,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 452 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 447 | 3,3 |
| MEMLEKET | 162 | 1,2 |
| BBP | 151 | 1,1 |
| GENÇPARTİ | 42 | 0,3 |
| Diğer (11) | 175 | 1,3 |