Kumlukalan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gürsü, Bursa)
Bursa ili Gürsü ilçesine bağlı Kumlukalan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.187 kişi (TÜİK).
Kumlukalan Mahallesi, Bursa ilinin Gürsü ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kumlukalan Mahallesi'nin haritası, Gürsü ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kumlukalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.187 kişidir. 2007 yılında 892 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %64,7 ile Mustafa Işık (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kumlukalan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kumlukalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.187 kişidir. 2007 yılında 892 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,1 arttı.
Kumlukalan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kumlukalan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.187 | 4,4 |
| 2021 | 1.137 | 7,3 |
| 2020 | 1.060 | -5,9 |
| 2019 | 1.127 | 2,2 |
| 2018 | 1.103 | -0,3 |
| 2017 | 1.106 | 16,7 |
| 2016 | 948 | 4,1 |
| 2015 | 911 | 1,8 |
| 2014 | 895 | 1,0 |
| 2013 | 886 | -0,9 |
| 2012 | 894 | 3,0 |
| 2011 | 868 | -1,3 |
| 2010 | 879 | 1,7 |
| 2009 | 864 | -1,6 |
| 2008 | 878 | -1,6 |
| 2007 | 892 | - |
Kumlukalan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kumlukalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kumlukalan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 706, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %65,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 400 | 65,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 131 | 21,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 62 | 10,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,3 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,2 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,2 |
| Zafer Sicimoğlu | ADP | 1 | 0,2 |
Gürsü Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 706, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %64,7 ile Mustafa Işık (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %14,1 ile Fehim Topçu (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Işık | AK PARTİ | 386 | 64,7 |
| Fehim Topçu | YENİDEN REFAH | 84 | 14,1 |
| Haşim Öztürk | CHP | 81 | 13,6 |
| Sevinç Muhammed | ZAFER PARTİSİ | 22 | 3,7 |
| Levent Çelik | İYİ PARTİ | 6 | 1,0 |
| Seçmen Ergene | SAADET | 6 | 1,0 |
| Osman Murat Yoluk | DSP | 2 | 0,3 |
| Rabia Toktaş | DEM Parti | 2 | 0,3 |
| Zekerya Aslım | HÜDA PAR | 2 | 0,3 |
| Mustafa Kısa | MİLLET | 2 | 0,3 |
| Diğer (3) | 4 | 0,7 |
Gürsü Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 706, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %68,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 407 | 68,4 |
| CHP | 78 | 13,1 |
| YENİDEN REFAH | 76 | 12,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 3,0 |
| İYİ PARTİ | 6 | 1,0 |
| SAADET | 5 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,3 |
| DEM Parti | 1 | 0,2 |
| DP | 1 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Kumlukalan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kumlukalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 703, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %84,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 564 | 84,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 68 | 10,1 |
| Sinan Oğan | 36 | 5,4 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 703, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %87,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 575 | 87,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80 | 12,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 703, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %59,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 398 | 59,7 |
| MHP | 115 | 17,2 |
| İYİ PARTİ | 42 | 6,3 |
| YENİDEN REFAH | 30 | 4,5 |
| CHP | 23 | 3,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 2,2 |
| MEMLEKET | 12 | 1,8 |
| AP | 5 | 0,8 |
| BBP | 4 | 0,6 |
| ANAP | 4 | 0,6 |
| Diğer (3) | 7 | 1,1 |