Kıran Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İnegöl, Bursa)
Bursa ili İnegöl ilçesine bağlı Kıran Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 330 kişi (TÜİK).
Kıran Mahallesi, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kıran Mahallesi'nin haritası, İnegöl ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kıran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 330 kişidir. 2013 yılında 355 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,1 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kıran Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kıran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 330 kişidir. 2013 yılında 355 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,0 azaldı.
Kıran Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kıran Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 330 | 2,5 |
| 2021 | 322 | -1,2 |
| 2020 | 326 | -2,4 |
| 2019 | 334 | -0,3 |
| 2018 | 335 | -4,3 |
| 2017 | 350 | -0,8 |
| 2016 | 353 | 0,9 |
| 2015 | 350 | -1,1 |
| 2014 | 354 | -0,3 |
| 2013 | 355 | - |
Kıran Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kıran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kıran Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 274, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %68,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %17,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 162 | 68,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 40 | 17,0 |
| İkram Akkaya | SAADET | 13 | 5,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 3,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 7 | 3,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,4 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
İnegöl Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 274, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %58,1 ile Alper Taban (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,6 ile Hasan Eroğlu (SAADET) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alper Taban | AK PARTİ | 136 | 58,1 |
| Hasan Eroğlu | SAADET | 60 | 25,6 |
| Sevda Özcan | İYİ PARTİ | 15 | 6,4 |
| Mehmet Kaygusuz | YENİDEN REFAH | 10 | 4,3 |
| Ali Doğan | CHP | 6 | 2,6 |
| Lütfü Kurtuluş | HKP | 3 | 1,3 |
| Rıza Çetinkaya | BTP | 2 | 0,8 |
| Onur Özaydın | DSP | 1 | 0,4 |
| Çağrı Alperen Avcı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
İnegöl Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 274, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %61,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,6 ile SAADET yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 140 | 61,7 |
| SAADET | 49 | 21,6 |
| İYİ PARTİ | 13 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 4,0 |
| CHP | 6 | 2,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,9 |
Kıran Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kıran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %83,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 215 | 83,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 12,0 |
| Sinan Oğan | 7 | 2,7 |
| Muharrem İnce | 6 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %87,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 224 | 87,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 12,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %58,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 145 | 58,0 |
| MHP | 56 | 22,4 |
| CHP | 19 | 7,6 |
| İYİ PARTİ | 9 | 3,6 |
| MEMLEKET | 5 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,2 |
| BBP | 2 | 0,8 |
| AP | 2 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |