Aydınlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)

Bursa ili İznik ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 228 kişi (TÜİK).

Aydınlar Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Aydınlar Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Aydınlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 228 kişidir. 2013 yılında 273 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,1 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 23,144 km2
Tür

Mahalle

İl

Bursa

İlçe

İznik

Nüfus (2022)

228

Aydınlar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Aydınlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 228 kişidir. 2013 yılında 273 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,5 azaldı.

Aydınlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Aydınlar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 228 0,4
2021 227 -0,4
2020 228 -3,8
2019 237 0,0
2018 237 -2,9
2017 244 -3,6
2016 253 -1,9
2015 258 -6,5
2014 276 1,1
2013 273 -

Aydınlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aydınlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Aydınlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 194, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %60,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Alinur Aktaş AK PARTİ 111 60,3
Mustafa Bozbey CHP 34 18,5
Sedat Yalçın YENİDEN REFAH 30 16,3
İkram Akkaya SAADET 5 2,7
Yüksel Selçuk Türkoğlu İYİ PARTİ 2 1,1
Bayram Kazancı ZAFER PARTİSİ 1 0,5
Zeki Kahraman DEVA PARTİSİ 1 0,5

İznik Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 194, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %54,1 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,2 ile Zeynel Abidin Turan (YENİDEN REFAH) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Kağan Mehmet Usta AK PARTİ 98 54,1
Zeynel Abidin Turan YENİDEN REFAH 62 34,2
Ayan Özer CHP 14 7,7
Mustafa Küçük İYİ PARTİ 5 2,8
Fatma Genç ZAFER PARTİSİ 2 1,1

İznik Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 194, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %53,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,9 ile YENİDEN REFAH yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 96 53,0
YENİDEN REFAH 56 30,9
CHP 13 7,2
İYİ PARTİ 8 4,4
ZAFER PARTİSİ 4 2,2
BÜYÜK BİRLİK 1 0,6
MEMLEKET 1 0,6
GELECEK PARTİSİ 1 0,6
DP 1 0,6

Aydınlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Aydınlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 196, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %79,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 148 79,6
Kemal Kılıçdaroğlu 26 14,0
Sinan Oğan 12 6,5

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 196, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %81,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 149 81,4
Kemal Kılıçdaroğlu 34 18,6

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 196, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %50,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,2 ile YENİDEN REFAH yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 93 50,3
YENİDEN REFAH 54 29,2
İYİ PARTİ 10 5,4
CHP 8 4,3
MHP 7 3,8
ZAFER PARTİSİ 7 3,8
MEMLEKET 3 1,6
BBP 2 1,1
GENÇPARTİ 1 0,5

Haritalar

Aydınlar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

İznik ve Bursa Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik