Candarlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Candarlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 139 kişi (TÜİK).
Candarlı Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Candarlı Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Candarlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 139 kişidir. 2013 yılında 157 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,9 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Candarlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Candarlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 139 kişidir. 2013 yılında 157 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,5 azaldı.
Candarlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Candarlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 139 | 0,0 |
| 2021 | 139 | -1,4 |
| 2020 | 141 | 0,7 |
| 2019 | 140 | -23,1 |
| 2018 | 182 | 37,9 |
| 2017 | 132 | -10,2 |
| 2016 | 147 | 2,8 |
| 2015 | 143 | -13,9 |
| 2014 | 166 | 5,7 |
| 2013 | 157 | - |
Candarlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Candarlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Candarlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %67,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 99 | 67,3 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 33 | 22,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 7 | 4,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,7 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,7 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %66,9 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,3 ile Zeynel Abidin Turan (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 95 | 66,9 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 26 | 18,3 |
| Ayan Özer | CHP | 13 | 9,2 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Murat Başaran | MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| Dinçer Erol | BTP | 1 | 0,7 |
| Sevgi Dinçoğlu | MİLLET | 1 | 0,7 |
| Ali Bayer | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 155, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %64,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,3 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 91 | 64,5 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 11,3 |
| CHP | 14 | 9,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 12 | 8,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 5,0 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
Candarlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Candarlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 117, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %86,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 95 | 86,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 11,8 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 117, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %89,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 98 | 89,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 10,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 117, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %73,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 79 | 73,2 |
| CHP | 9 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 6,5 |
| MHP | 4 | 3,7 |
| İYİ PARTİ | 4 | 3,7 |
| BBP | 3 | 2,8 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |