Elbeyli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Elbeyli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.267 kişi (TÜİK).
Elbeyli Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Elbeyli Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Elbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.267 kişidir. 2013 yılında 2.590 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,2 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Elbeyli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Elbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.267 kişidir. 2013 yılında 2.590 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,5 azaldı.
Elbeyli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Elbeyli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.267 | -0,3 |
| 2021 | 2.274 | -2,0 |
| 2020 | 2.321 | 0,7 |
| 2019 | 2.306 | 0,2 |
| 2018 | 2.301 | -1,2 |
| 2017 | 2.329 | -0,5 |
| 2016 | 2.340 | -2,3 |
| 2015 | 2.396 | -2,5 |
| 2014 | 2.458 | -5,1 |
| 2013 | 2.590 | - |
Elbeyli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Elbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Elbeyli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.877, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %42,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %38,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 698 | 42,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 630 | 38,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 222 | 13,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 48 | 2,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 15 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 10 | 0,6 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 0,1 |
| Selma Gürkan | EMEP | 2 | 0,1 |
| Diğer (9) | 10 | 0,6 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.877, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %37,2 ile Kağan Mehmet Usta (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,4 ile Zeynel Abidin Turan (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 609 | 37,2 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 530 | 32,4 |
| Ayan Özer | CHP | 325 | 19,9 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 147 | 9,0 |
| İsmet Ertürk | GELECEK PARTİSİ | 7 | 0,4 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,3 |
| Ali Bayer | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,2 |
| Murat Başaran | MEMLEKET | 3 | 0,2 |
| Mehmet Baki Özmen | DEM Parti | 2 | 0,1 |
| Murat Arslan | HÜDA PAR | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,2 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.877, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %36,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,1 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 581 | 36,4 |
| YENİDEN REFAH | 465 | 29,1 |
| CHP | 378 | 23,7 |
| İYİ PARTİ | 137 | 8,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 0,8 |
| GELECEK PARTİSİ | 8 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 3 | 0,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,2 |
| MEMLEKET | 2 | 0,1 |
| BTP | 2 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,3 |
Elbeyli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Elbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.860, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %54,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 945 | 54,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 701 | 40,4 |
| Sinan Oğan | 80 | 4,6 |
| Muharrem İnce | 8 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.861, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %57,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 966 | 57,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 703 | 42,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.860, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %42,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 734 | 42,2 |
| CHP | 471 | 27,1 |
| İYİ PARTİ | 215 | 12,4 |
| YENİDEN REFAH | 109 | 6,3 |
| MHP | 94 | 5,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 35 | 2,0 |
| MEMLEKET | 20 | 1,1 |
| AP | 9 | 0,5 |
| BBP | 7 | 0,4 |
| ANAP | 7 | 0,4 |
| Diğer (6) | 14 | 0,8 |