Müşküle Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İznik, Bursa)
Bursa ili İznik ilçesine bağlı Müşküle Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 687 kişi (TÜİK).
Müşküle Mahallesi, Bursa ilinin İznik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Müşküle Mahallesi'nin haritası, İznik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Müşküle Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 687 kişidir. 2013 yılında 924 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,8 ile Ayan Özer (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Müşküle Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Müşküle Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 687 kişidir. 2013 yılında 924 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,6 azaldı.
Müşküle Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Müşküle Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 687 | -4,5 |
| 2021 | 719 | -2,4 |
| 2020 | 737 | -0,3 |
| 2019 | 739 | -1,5 |
| 2018 | 750 | -1,6 |
| 2017 | 762 | -1,0 |
| 2016 | 770 | -5,2 |
| 2015 | 812 | -1,3 |
| 2014 | 823 | -10,9 |
| 2013 | 924 | - |
Müşküle Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Müşküle Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Müşküle Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 598, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %72,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %16,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 365 | 72,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 82 | 16,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 30 | 6,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 14 | 2,8 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 0,4 |
| Selma Gürkan | EMEP | 2 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |
İznik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 598, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %38,8 ile Ayan Özer (CHP) aldı, ikinci sırada %26,8 ile Zeynel Abidin Turan (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ayan Özer | CHP | 198 | 38,8 |
| Zeynel Abidin Turan | YENİDEN REFAH | 137 | 26,8 |
| Kağan Mehmet Usta | AK PARTİ | 94 | 18,4 |
| Mustafa Küçük | İYİ PARTİ | 70 | 13,7 |
| Murat Başaran | MEMLEKET | 2 | 0,4 |
| Fatma Genç | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Dinçer Erol | BTP | 2 | 0,4 |
| Saadettin Arı | DSP | 1 | 0,2 |
| Mehmet Baki Özmen | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Murat Arslan | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |
İznik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 598, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %40,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,9 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 201 | 40,4 |
| YENİDEN REFAH | 144 | 28,9 |
| AK PARTİ | 84 | 16,9 |
| İYİ PARTİ | 51 | 10,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,0 |
| MEMLEKET | 4 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| DEM Parti | 2 | 0,4 |
| GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |
Müşküle Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Müşküle Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %63,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %31,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 327 | 63,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 165 | 31,8 |
| Sinan Oğan | 22 | 4,2 |
| Muharrem İnce | 5 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 596, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %65,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %34,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 327 | 65,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 175 | 34,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %47,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 249 | 47,5 |
| AK PARTİ | 96 | 18,3 |
| İYİ PARTİ | 68 | 13,0 |
| YENİDEN REFAH | 41 | 7,8 |
| MHP | 33 | 6,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 2,7 |
| MEMLEKET | 6 | 1,1 |
| BBP | 2 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| AP | 2 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |