Fevzipaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 234 kişi (TÜİK).
Fevzipaşa Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Fevzipaşa Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Fevzipaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 234 kişidir. 2013 yılında 320 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,4 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Fevzipaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Fevzipaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 234 kişidir. 2013 yılında 320 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %26,9 azaldı.
Fevzipaşa Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Fevzipaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 234 | -4,5 |
| 2021 | 245 | -3,5 |
| 2020 | 254 | 5,8 |
| 2019 | 240 | -9,8 |
| 2018 | 266 | 15,2 |
| 2017 | 231 | -7,2 |
| 2016 | 249 | -7,8 |
| 2015 | 270 | -5,3 |
| 2014 | 285 | -10,9 |
| 2013 | 320 | - |
Fevzipaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Fevzipaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Fevzipaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %44,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %24,2 ile Yüksel Selçuk Türkoğlu (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 57 | 44,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 31 | 24,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 29 | 22,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 6 | 4,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %52,4 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,8 ile Ali Özkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 66 | 52,4 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 25 | 19,8 |
| Gönül Avil | CHP | 23 | 18,2 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 4 | 3,2 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 2 | 1,6 |
| Dilek Köksalmış | DP | 2 | 1,6 |
| Buket Saribal | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Ramazan Bıdırdı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Yasemin Tuna | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Ali İhsan Kardeş | Bağımsız | 1 | 0,8 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 181, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %39,8 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 51 | 39,8 |
| AK PARTİ | 28 | 21,9 |
| CHP | 28 | 21,9 |
| DP | 7 | 5,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,1 |
| DEM Parti | 4 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 3,1 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
| SAADET | 1 | 0,8 |
Fevzipaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Fevzipaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %53,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %35,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 83 | 53,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 55 | 35,3 |
| Sinan Oğan | 14 | 9,0 |
| Muharrem İnce | 4 | 2,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %57,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 90 | 57,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 67 | 42,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %26,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 40 | 26,5 |
| İYİ PARTİ | 35 | 23,2 |
| CHP | 31 | 20,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 17 | 11,3 |
| MHP | 12 | 8,0 |
| MEMLEKET | 4 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,0 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |