İsmetpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karacabey, Bursa)
Bursa ili Karacabey ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 490 kişi (TÜİK).
İsmetpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Karacabey ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İsmetpaşa Mahallesi'nin haritası, Karacabey ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İsmetpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 490 kişidir. 2013 yılında 584 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,6 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
İsmetpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İsmetpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 490 kişidir. 2013 yılında 584 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,1 azaldı.
İsmetpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre İsmetpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 490 | -7,0 |
| 2021 | 527 | -2,2 |
| 2020 | 539 | -2,2 |
| 2019 | 551 | 7,8 |
| 2018 | 511 | 2,6 |
| 2017 | 498 | -10,9 |
| 2016 | 559 | -3,0 |
| 2015 | 576 | 0,2 |
| 2014 | 575 | -1,5 |
| 2013 | 584 | - |
İsmetpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İsmetpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İsmetpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %40,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %38,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 145 | 40,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 137 | 38,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 64 | 18,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 5 | 1,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,3 |
Karacabey Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %51,6 ile Fatih Karabatı (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,8 ile Ali Özkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Karabatı | İYİ PARTİ | 181 | 51,6 |
| Ali Özkan | AK PARTİ | 115 | 32,8 |
| Gönül Avil | CHP | 47 | 13,4 |
| Murat Tuzak | DEM Parti | 3 | 0,8 |
| Fahrettin Dengiz | YENİDEN REFAH | 2 | 0,6 |
| Buket Saribal | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Dilek Köksalmış | DP | 1 | 0,3 |
| Muammer Altun | SAADET | 1 | 0,3 |
Karacabey Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 403, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %43,8 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %33,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 148 | 43,8 |
| AK PARTİ | 113 | 33,4 |
| CHP | 60 | 17,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,5 |
| DEM Parti | 4 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| DSP | 1 | 0,3 |
| DP | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
İsmetpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İsmetpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 404, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %48,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 178 | 48,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 170 | 46,6 |
| Sinan Oğan | 15 | 4,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 405, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %54,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 195 | 54,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 162 | 45,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 404, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %36,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 131 | 36,4 |
| İYİ PARTİ | 89 | 24,7 |
| CHP | 55 | 15,3 |
| MHP | 30 | 8,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 21 | 5,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,9 |
| AP | 4 | 1,1 |
| MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,6 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 1,4 |